Eskişehir krizinin perde arkası: Büyükerşen, Özel'i DSP ile tehdit etmiş

CHP'de yeniden aday gösterilmeyen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i adaylıkla tehdit ettiği iddia ediliyor

Politika 17.01.2024, 11:01
Eskişehir krizinin perde arkası: Büyükerşen, Özel'i DSP ile tehdit etmiş

Türkiye Gazetesinden Emrah Özcanın haberine göre: Kulislerde, Büyükerşenin Özel ile görüşmesinde adaylıkta ısrar ederek "Eğer aday göstermezseniz DSPden aday olurum" dediği belirtiliyor. Buna karşın Özelin "Orta yolu bulalım. Siz dinlenin, sizin işaret ettiğiniz bir kişiyi aday gösterelim" sözleri üzerine, Büyükerşenin "Eğer ben aday yapılmayacaksam genel sekreterim Ayşe Ünlüce aday yapılsın. Başka türlüsünü kabul etmem" karşılığını verdiği, Özelin de bunu kabul ettiği konuşuluyor.

CHP Eskişehir teşkilatında Ünlücenin bürokrat kimliğinin ağır bastığı, siyaset konusunda zayıf kaldığı görüşü hakim. Buna rağmen teşkilatın, Büyükerşenin başka partiden aday olma tehdidine karşılık ses çıkarmadığı belirtiliyor. Öte yandan AK Parti, uzun yıllar CHP yönetiminde olan Eskişehiri kazanmak için kolları sıvadı. İyi Partiden AK Partiye geçen ve Eskişehirde aday gösterilen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlunun seçimi kazanma ihtimalinin yüksek olduğu, Büyükerşenin aday gösterilmemesinin AK Partiyi bir adım öne geçirdiği kaydediliyor. Eskişehire özel önem veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın, bunu göstermek için de bu ilin ilçe adaylarını bizzat açıklayabileceği belirtiliyor.

Kaynak : Türkiye

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı