FETÖ'cü isim CHP'lilere para yağdırmış! "Gönül ilişkim vardı"

CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni dolandıran FETÖ'nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan'ın, yine belediyede görevli üst düzey bürokratlarla para trafiği ayyuka çıktı.

Politika 18.10.2020, 11:17 17.10.2020, 18:21
FETÖ'cü isim CHP'lilere para yağdırmış! "Gönül ilişkim vardı"

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan ve CHPli Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Nermin Canyurtun Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ)ni dolandırdıkları bilirkişi raporlarınca tespit edilmişti. Bu kapsamda yürütülen incelemelerde çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

Skandalın bununla sınırlı olmadığı ortaya çıktı. Sabahın haberine göre, Erkan Karaarslan ile Aydın Büyükşehir Belediyesinde görevli üst düzey bürokratların para trafikleri ayyuka çıktı. Bu durum MASAK raporlarına yansıdı.

Tespitlere göre, Erkan Karaarslan, Aydın Büyükşehir Belediyesinin kurucu Genel Sekreteri ve hali hazırda Teftiş Kurulu Başkanı olan Önder Yeğene 22 bin lira, Aydın Büyükşehir Belediyesinin 2015-2016 yıllarında Genel Sekreterliğini yapan Ahmet Uğur Cebeciye 6 bin 500 lira gönderdiği belirlendi.

Yine Aydın Büyükşehir Belediyesinde Müfettişlik yapan Hüseyin Soyluya 13 bin 600 lira, Genel Sekreter Yardımcısı Özlem Bayraktaroğluna muhtelif zaman dilimleri içerisinde yaklaşık 150 bin lira transfer ettiği anlaşıldı.Tüm bu transferlerin yanı sıra Erkan Karaarslanın Nermin Canyurta ise 2012 yılında yüklü miktarda para gönderdiği tespit edildi. Karaarslan tarafından para gönderilen Özlem Bayraktaroğlu ve Nermin Canyurtun başkanlığını yaptıkları dairelerden yüklü miktarda ihale alması da çıkar ilişkisinin delili olarak değerlendiriliyor.

Özlem Bayraktaroğlunun adli makamlara verdiği son dakika ifadesinde, Karaarslan ile gönül ilişkisi olduğunu belirtmesi de ilginç bulundu. Şüpheli Bayraktaroğlunun ifadesinde, 2016 yılı Şubat ayında İstanbul Ataköyden bir daire satın aldığını, o dönem gönül ilişkisi olduğu Erkan Karaarslan tarafından hesabına para gönderildiğini, 2015 yılında Kosifler Otodan 2. el olarak satın aldığı cipin ücretini de Karaarslanın karşıladığını kaydetmesi dikkat çekti.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
banner51
19°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:34