İYİ Parti'li Ahmet Çelik’in şok mesajları ortalığı karıştırdı!

Abdulkadir Selvi: Ahmet Çelik’in çok ağır eleştirileri var. “İYİ Parti küsurat partisi değil” diyor. İYİ Parti içinde CHP’nin kendilerine yeterince değer vermediğini düşünen bir damar var.

Politika 27.01.2022, 13:09
İYİ Parti'li Ahmet Çelik’in şok mesajları ortalığı karıştırdı!

Millet İttifakının ortaklarından İYİ Partinin İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, CHPli belediyelere yönelik "CHPli belediyeler ve başkanları Millet İttifakı çatısı altında ittifak ortakları İYİ Partinin oyları ile seçildiklerini unutmuş görünmektedirler" ifadelerini kullanmıştı.

Çelik, ses getiren o açıklamaları hakkında Yeniçağ Gazetesine değerlendirmelerde bulundu, "İYİ Parti, CHP ile ittifak kurmaya mecbur değildir" dedi.

İYİ Partili vekilin çok konuşulan bu sözlerinin Ankara kulislerindeki yankılarını bugün okurları ile paylaşan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "İYİ Parti içinde CHP’nin kendilerine yeterince değer vermediğini düşünen bir damar var. Çelik onları temsil ediyor. " diye yazdı.

Selvi yazısında şu ifadeleri kullandı;

"YENİ Çağ gazetesinin sahibi İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik’in açıklamaları muhalefet cephesine bomba gibi düştü.

Ahmet Çelik daha önce de CHP’li belediyelerin İYİ Parti oylarıyla seçildikleri çıkışını yapmıştı. Ama “İYİ Parti, CHP ile ittifak yapmaya mecbur değil” şeklindeki açıklaması sarsıcı oldu.

Tam da Kılıçdaroğlu’nun,”Demokrasinin yolu Diyarbakır’dan geçer” sözlerine İYİ Parti’nin etkili isimlerinden Yavuz Ağıralioğlu’nun tepki gösterdiği bir döneme denk geldi.

MİLLET İTTİFAKI DAĞILIYOR MU?

Bu durum, ‘Millet İttifakı dağılıyor mu?’ sorusuna yol açtı.

Ahmet Çelik’in çok ağır eleştirileri var. “İYİ Parti küsurat partisi değil” diyor. İYİ Parti içinde CHP’nin kendilerine yeterince değer vermediğini düşünen bir damar var. Çelik onları temsil ediyor. Ama bu, partinin resmi görüşüdür diyemeyiz. Ama CHP bu uyarıyı dikkate almalı. Çünkü Meral Akşener’in çabalarına rağmen İYİ Parti’de testi doluyor. Taştığında yarın çok geç olabilir."

YAZININ TAMAMI İÇİN...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı