Kararsızlar yeniden AK Parti'ye dönüyor

Son yapılan anketlerde AK Parti'nin açık ara birinci parti çıkması ve kararsızların yeniden AK Parti'ye dönmesi Millet İttifakı'nı telaşlandırdı

Politika 08.09.2022, 11:39
Kararsızlar yeniden AK Parti'ye dönüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın birbiri ardına açıkladığı reform paketleri ve dış politikadaki başarıları anketlere de yansıdı. AK Parti son günlerde yapılan birçok ankette açık ara birinci parti çıkıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın ekonomi alanındaki reformları ile Ukrayna-Rusya arasındaki diplomatik süreci başarıyla yürütmesi, tahıl koridorunun açılması için verdiği mücadele kararsız seçmen üzerinde büyük etki oluşturdu. Çoğu ankette AK Parti en yakın rakibine 10 puan fark attı. Seçim yaklaştıkça bu farkın daha da açılması bekleniyor. Ocak ayında kararsız seçmenin oranı yüzde 22,6 iken ağustos ayında bu oran yüzde 13,7ye geriledi. Kararsız kategorisinden çıkanların büyük bir kısmının yeniden AK Partiye döndüğü değerlendiriliyor.

"DAHA FAZLA OY ALACAĞIZ"

Gazetemize konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, Millet İttifakının sahada bir karşılığının bulunmadığını, 6lı masanın söylemlerinin milleti rahatsız ettiğini belirtti. Parti olarak sahada aktif çalıştıklarını, vatandaşlarla sürekli iç içe olduklarını ifade etti.

Tunç "Millet 20 yıllık kazanımların farkında. Vatandaşta, Recep Tayyip Erdoğan zorluklar karşısında bizi sahipsiz bırakmaz. Bütün tedbirleri alır düşüncesi var. Sadece Cumhur İttifakının sahada kendileriyle birlikte olduğunu görüyorlar. Muhalefete ise güven yok. AK Parti anketlerde belirtilen oy oranlarının katbekat üstünde. Cumhur İttifakı olarak tahmin edilenden daha büyük bir destekle zafere ulaşacağız" dedi.

Tunç şöyle devam etti: Vatandaş 6lı masadan bir şey olmaz diyor. 6lı masanın sert söylemleri milletimizi rahatsız ediyor. Çünkü 20 yıllık süreçte seçmenin yüzde 70i AK Partiye oy verdi. Masabaşında anketler yapıyorlar. Ama milletimiz 6lı masanın pür melalini net bir şekilde gördü. 8 ayda 6 toplantı yapabildiler, bir adım ilerleyemediler. Cumhurbaşkanımız sadece bir günde 6 toplantı yapıyor, 3 ülkeyi ziyaret ediyor. 2023 Türkiye için önemli bir eşik. 20 yılda Türkiye ekonomik anlamda 4 kat büyüdü. Dünya projeleri hayata geçirildi ve geçirilmeye de devam ediyor. Milletimiz bunun farkında.

Emrah Özcan

Kaynak : Türkiye

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı