Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'na randevu vermiyor

Seçim sürecine girilince, Ekrem İmamoğlu'nun Alevi oylarını yanında tutabilmek için Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradığını ileri süren Abdulkadir Selvi, "Tam üç kez aramasına rağmen Kılıçdaroğlu telefonlarına çıkmıyor, randevu taleplerine ise olumlu yanıt vermiyor" diye yazdı.

Politika 31.01.2024, 12:05
Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'na randevu vermiyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP içinde yaşanan gerilimlerle ilgili kaleme aldığı bugünkü yazısında, eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlunun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluna randevu vermediğini ileri sürdü.

Selvi, "Altan Öymenin eşinin cenazesinde Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlunu akşam yemeğine davet etmişti. Kılıçdaroğlu, İmamoğlunun davetini kabul etmedi. Ama o akşam Canan Kaftancıoğlu ve Emre Kongar ile yemekteydi. Seçim sürecine girilince, Ekrem İmamoğlu Alevi oylarını yanında tutabilmek için Kılıçdaroğlunu arıyor. Tam üç kez aramasına rağmen Kılıçdaroğlu telefonlarına çıkmıyor, randevu taleplerine ise olumlu yanıt vermiyor" diye yazdı.

Selvi yazısının devamında da şu iddiayı aktardı:

"Hatta İmamoğlu medyasında çalışan bir isim Ankarada Kılıçdaroğlunu ziyaret ediyor. O sırada İmamoğlunun görüşme talebini iletince Seni mi görevlendirdi? diye çıkışıyor."

Selvi, "Kılıçdaroğlu, kendisini devirenin Ekrem İmamoğlu olduğunu biliyor. O nedenle görüşmüyor. Kılıçdaroğlu seçimden sonra CHP kurultayına hazırlanıyor. Özgür Özeli, İmamoğluna karşı yanına çekmeye çalışıyor. Genel başkanlık koltuğunu devrederken Özgür Özele Ekremden kurtul. Ben sana her türlü desteği veririm demişti. Kılıçdaroğlu bir gün dahi genel başkanlık yapacak olsa, yeniden CHPnin başına geçmeyi planlıyor" görüşlerini ifade etti.

Yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı