MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Özgür Özel ve Yılmaz Büyükerşen'e sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Osmanlı İmparatorluğu'na dair önemli bir açıklamada bulundu.

Politika 13.02.2024, 11:56
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Özgür Özel ve Yılmaz Büyükerşen'e sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Osmanlı İmparatorluğuna dair önemli bir açıklamada bulundu.

İşte Bahçelinin açıklamalarından öne çıkanlar:

"Tarihe bakmadan atılacak her adımın gelecek kuşaklar arasında kopukluklara sebep olacağını düşünüyorum. Anadolunun vatan olması, milli birlik ve kardeşlikle mümkün olmuştur."

"Partimiz tam 55 yıldır gücünü milletten alan siyasal bir düşünce hareketidir. Millet olmakla milli devletler doğmuştur. Milliyetçilik bu gerçeğin şuurla kavranmasıdır."

"Osmanlı İmparatorluğu Türktür. Bugünün yağlı boyası, yarının paha biçilmez tablosudur."

Özgür Özel ve Yılmaz Büyükerşene Sert Tepki

"Muhalefet iflas bayrağını çekti. Ne CHPnin ne de silik muhalefet partilerinin vizyonu ülkemizin geleceğiyle örtüşmemektedir."

"Özgür bey demli çay içip içmediğimizi merak etmiş. Çayı severiz, açık olursa daha çok severiz. Demlenmiş, dejenere olmuş siyasete hayır diyoruz."

"Büyükerşenin sözleri CHPnin özetidir. Osmanlı İmparatorluğu Türktür. Yazıklar olsun diyorum. Yaşından başından da mı utanmadın."

Cumhurbaşkanının Mısır Ziyareti

"Orta Doğuda dengeleri değiştirecektir. Türkiye ile Mısırın üstesinden gelemeyeceği bir sorun yoktur. İsrailin derhal katliamlarına son vermesi insani bir mecburiyettir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı