Proje Okullarına Öğretmen Ataması İptal Oldu. Proje okullarında öğretmen görevlendirme çilesi başladı.  MEB Görevlendirrmelere Acil Çözüm Bulmalı

Milli Eğtim Bakanlığı bu yıl Proje okullarına öğretmen atama sürecini seçimlerden sonraya yeni bakana bıraktı. 

Eski Bakan Mahmut ÖZER Proje okullarına öğretmen atama sürecini başlatmış MEBBİS'ten başvuruları almıştı. Atama teklifleri okul müdürleri ve ilçe müdürleinin onayı doğrulltsunda Bakanlığa iletilmişti. 

Ancak Bakanlık tam atama sürecinde atamaları iptal etti. 

İptal gerekçesi olarak ise 4 ve 8 yıllık görev süresi dolan öğretmenlerin bir çoğunun mevcut müdürleri tarafından teklif edilmemsi nedneiyle yaşanacak norm ve atama karmaşası idi. 

Bakanlık hukuki olarak da başvutların MEBBİS'tyen alınıp inha listelerin oluşmasında sorun olacğaını düşünerek atamaları iptal etti.

MEB'iin bu uygulaması haklı görünüyor. Öünkü sitemize de ulaşan ve Cİmeree de yapılan bir çok şikayette bazı okul müdürlerinin keyfi olarak bazı öğretmenleri snedikası veya kişisel hırları nedneiyle elediği yönünde yoğun şikayetler gelmektedir. 

MEB tekrar tekliflerde atamaları iptal etmekte haklı görünsede münhal yani boş bulunan kadrolara yapılan teklifleri de iptal ederek büyük bir sorun oluşmasınan neden oldu. 

Bakan Tekin Velilere Seslendi! Bakan Tekin Velilere Seslendi!

Proje okulalrında bir çok öğretmen atanmadan önce görevlendirme olarka belli bir süre çalıştıktan sonra atama tekfileri yapılmaktadır. Ya da direk teklif edilmektedir. 

Şimdi boş kadrolara yapılan atama tekfiileri de iptal edildi ve kadroları farklı okullarda ve ilçelerde olan bir çok öğretmen acaba görevlendirmemiz yapılacak mı ? Atamamız iptal oldu Okul müdürlerimiz ilçe müdürlerimiz sorun çıkartıyor. Proje okuluna göndermek istemiyor şeklinde sitemize bir çok şikayet gelmekte.

Valilik görevlendirmesi ile farklı ilçlerden ve okullardan öğetmenleri görevlendirmek zorunda kalan birçok fen lisesi ve proje okulu şu anda ççalıştırdıkları öğrtmenleri ya da isteidkleri öğretmenleri görevlendirmede çok fazla sorun yaşamaktadır. İstedikleri öğretmenlerin okul müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri atanmada öncelikleri olmasına rağmen proje okuluna öğretmen göndermekte isteksiz hatta despot ve keyfi davranmaktadır. Engel çıkarmakta , Öğretmen dilekçelerine keyfi olarak red cevabı yazmaktadır. 

Bu konuda MEB'in münhal bulunan kadorlara atama konusunda bir süreç işletmesi ya da valiliklere proje okullarında görev yapmak isteyen öğretmenlere öncelik tanınarak zorluk çıkartılmaması konusunda mutlaka bir uyarıs talimatı göndermesi gerekmektedir. 

Bakan Yusuf TEKİN bu konuda ivedi şekilde önlem almalıdır. Okulalrın açılmasına az bir zaman kala birçok fen lisesi anadolu lisesi e imama hatip lisesi öğretmen görevlendirmesi telaşına düşmüş ve çıkartılan zorlukları aşmaya çalışmaktadur. 

Öğretmen dilekçelerine red cevabı veren okul ve milli eğitim müdürlüklerini buradan deşifre edeceğiz. 

Değerli öğretmenlerimiz bu konuda yorum kısmına okul ve ilçe milli eğitim ismi yazarak ve red cevabı verilen resmi yazıları [email protected] adresinden bzimle paylaşabilirsiniz.