İlçe milli eğitim müdürlüğüne tepki yağdı. İlçe milli eğitim müdürüne promosyon sebebi ile tepki geldi.İlçe milli eğitim müdürlüğü gündemde kaldı. Üniversite İdari Personel Sendikası 14 bin TL’lik imzalanan promosyon anlaşmasına sert çıktı!

Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, 14 bin TL banka promosyonu anlaşmasına yapılan Üniversite İdari Personel Sendikası Temsilcisi Erdoğan Erdoğan tepki göstererek onur kırıcı bulduğunu söyledi. Ve tepkilerini göstermeye devam etti.

Başkan Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün imzalamış olduğu maaş promosyon anlaşmasını kabul edilemez olduğunu şu ifadelerle ifadede bulundu.

İşte yapılan o açıklamalar
Erdoğan, “Sendikamız ne kadar üniversite sendikası olsa da, tüm eğitim camiası mensuplarınıda kapsamaktadır. Sendikamıza üye olan Erenler deki öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Üyelerimiz için daha önce Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile sendika görüşmemiz oldu, maaş ve promosyonlar üzerinde taleplerimiz oldu. Promosyon görüşmelerinde sendikamızın gözlemci olmasını istedim.


Müdürlükte yaptığım görüşmede Aralık ayı ya da yeni zamlı maaşların Ocak (2024) ayında olacağı bilgisini edindim. Geçtiğimiz gün ilçeye gittiğimde ilçe müdürü ile yeniden görüştüm promosyon anlaşması yapıldığını, aynı bankanın kazandığını, 3 yıl için ilçe milli eğitim personeli başına 14 bine yakın bir meblağ belirlendiğini ifade etti. Bende kendisine bize haber verilmediğini, promosyon miktarın çok az ve kabul edilemez olduğunu belirttim. Bu durumun öğretmenlere ve ilçe çalışanlarına yapılmış bir hakarettir” dedi.

Erdoğan, “Yaptığım araştırmaya göre ihaleye en çok üyesi olan diğer sendika temsilcisine de çok geç haber verilmiş ve o temsilci toplantı başladıktan 15 dakika sonra toplantıya katılabilmiş. İlçe Milli Eğitim neden böyle bir şey yaptı, bilemiyoruz. Ancak tek sendikanın olduğu bir toplantı ile adeta yangından mal kaçırır gibi anlaşılacak bir maaş promosyon anlaşması yapılmış.

Yapılan anlaşma hakkında bilgi edinmek için ilçe milli eğitime yazılı resmi başvuru yaptık. Sözleşme imzalandıysa bir nüshasını, imzalanmadı ise işlemin iptali talebinde bulunduk. Yine konu hakkında ve mevzuata aykırı iş ve işlemlerin olmaması için ihaleyi aldı denilen bankaya da resmi uyarı yazısı yazdık. Başvurularımıza ilçe milli eğitimde, bankada halen cevap vermedi” dedi.

Ek Ders Yolsuzluğunu Örtbas Etmeye Çalışan İlçe Müdürü Görevden Alınıyor Ek Ders Yolsuzluğunu Örtbas Etmeye Çalışan İlçe Müdürü Görevden Alınıyor


Erdoğan, “Yapılan anlaşma gerçek ekonomik şartlara göre yapılmadığını bir örnekle ifade edeyim. Hali hazırda ilçede bin 100 personele maaşı için yaklaşık 30 milyon lira ödenmekte. Ocak ayında en az %50 zam gelmesi ile birlikte bu rakam 45 milyona ve geri kalan yüzde 5’lik artış döneminde de %30’lar da artış olsa, banka yine ihale sonunda %300’lere varan kazanım sağlayacak. Banka bir önceki ihaleden %320 kazanım sağlamış olup, aynı banka bin 100 personele vereceği 14 milyon promosyon bedelinin her ay yatan maaşları ayda sadece 3 gün faiz oranında kullansa, bir yıl gibi kısa sürede personele verdiğinden kar bile edecek” dedi.

Editör: Haber Merkezi