Türkiye Kamu-Sen Şube Başkanı Furkan Özübek, Rektör Prof. Alişarlı'ya yönelik sert eleştirilerde bulundu. Kamu-Sen binasında düzenlediği basın açıklamasında konuşan Özübek, "Zalimin yanına yaptıklarını bırakmayacağız" dedi.

Özübek, Alişarlı ve ekibinin yaptıklarının artık sadece üniversiteye değil, Bolu'ya ve BAİBÜ'nün marka değerine de zarar verdiğini vurguladı. Üniversite içerisinde gerçekleşen bahar şenlikleri ve mezuniyet törenlerinin iptal edilmesinin hem öğrencileri hem de Bolu'daki esnafları olumsuz etkilediğini belirten Özübek, üniversite yönetiminin kendi adamlarını işe almak için yaş sınırlarını esnettiğini öne sürdü.


Ayrıca, Alişarlı'nın Tıp Fakültesi Hastanesi döner sermayesinden elini bile sürmeden aylık ortalama 70 bin TL döner sermaye payı aldığı iddia edildi. Rektör yardımcılarının ise komik bir kira bedeli ödeyerek lojmanlarda keyif sürdükleri ifade edildi.

Kamu-Sen Bolu Şube Başkanı Özübek, yetkililere çağrıda bulunarak, BAİBÜ'nün eski marka değerine kavuşturulması ve kendisini mahvetmeye çalışan kişilerin elinden kurtarılması gerektiğini belirtti.

FETÖ'nün güncel öğrenci yapılanmasına dava FETÖ'nün güncel öğrenci yapılanmasına dava

Üniversitede yetkili sendika olan Kamu-Sen İl Başkanlığı ile BAİBÜ rektörlüğü arasında yaşanan gerilim, sert açıklamalara dönüştü. Kamu-Sen, Ankara ve diğer yetkili kurumları konuya ilişkin bilgilendirmeye devam edeceğini vurguladı.

boluolay

Editör: Haber Merkezi