Sağlık çalışanını darp ettiği iddia edilen sanığa 11 yıla kadar hapis talebi

Çapa Tıp Fakültesi'nde sağlık çalışanını darp ettiği iddia edilen sanığa 11 yıla kadar hapis talebi

Sağlık Çalışanları 28.02.2023, 19:11
Sağlık çalışanını darp ettiği iddia edilen sanığa 11 yıla kadar hapis talebi

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde maskesini düzgün takmadığı için kendisini uyaran sağlık çalışanını darp ettiği iddia edilen Furkan Torman’ın davasında mütalaa açıklandı. Savcılık, sanığın 11 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.
İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesine yakınını getiren Furkan Torman, maskesini düzgün takmadığı gerekçesiyle hastane personeli Rıfat Babayiğit tarafından uyarılmıştı. Uyarı üzerine çıkan tartışmada Furkan Torman, Babayiğiti darp etmişti. Yaşanan arbede esnasında sağlık çalışanı Rıfat Babayiğit ise Tormanın sırtına bant makinesi ile vurmuştu. Olaya ilişkin davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 24. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya müşteki sanık Rıfat Babayiğitin avukatı Batuhan Memişoğlu katıldı.

Mütalaa açıklandı
Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, müşteki sanık Tormanın ‘tehdit’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından 3,5 yıldan 11 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Açıklanan mütalaada, müşteki sanık Rıfat Babayiğitin ise ‘basit yaralama’ suçundan 6 aydan 1,5 yıla kadar hapse çarptırılması istendi.
Müşteki sanık Babayiğitin avukatı açıklanan mütalaaya karşı savunmasında, Tormanın cezalandırılması kısmına katıldıklarını söyleyerek müvekkilinin kendisine yönelik saldırıyı defetme amacıyla hareket ettiği gerekçesiyle beraatına karar verilmesini istedi.

Duruşma ertelendi
Ara kararını açıklayan mahkeme, mazeret dilekçesi sunarak duruşmaya katılmayan Tormanın avukatının dilekçesini kabul ederek, Tormanın avukatına mütalaaya karşı savunma yapabilmesi için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İddianameden
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Furkan Tormanın yaralama ve tehdit suçlarından 2 yıldan 6 yıl 6 aya kadar hapsi istendi. Sağlık çalışanı Rıfat Babayiğitin ise Tormana silahtan sayılabilecek bir makineyle vurduğu ve darp raporunun da bu yönde olduğu gerekçesiyle "Basit yaralama" suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.
(SD-RU-ÖK-Y)
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı