Sağlık çalışanlarına teşvik ödemesi ne zaman yatacak?

Sağlık çalışanlarına teşvik ödemesi ne zaman yatacak? Sağlıkçılara teşvik ödemesi ne kadar, sağlık çalışanlarına ek ödeme kimleri kapsıyor?

Sağlık Çalışanları 09.11.2022, 22:00
Sağlık çalışanlarına teşvik ödemesi ne zaman yatacak?

Sağlıkçılara teşvik ödemesi ne zaman yatacak, Sağlık çalışanlarına teşvik ödemesi her ay mı ödenir, ne kadar? Sağlık Bakanlığının yeni ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazetede yayımlandı. Yeni ek ödeme yönetmeliği ile birinci basamakta kapsam dışı kalan sağlık çalışanları ile eczacılar teşvik kapsamına alındı. Söz konusu sağlık çalışanlarının taban ve teşvik ödeme oranları da belli oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, ‘Ek ödemelerle ilgili beyaz reform çerçevesinde teşvik ödemesi başladı. Birinci basamakta kapsam dışı kalan sağlık çalışanları ve eczacılar teşvik alacak.’ dedi. Sağlık çalışanlarına ek ödeme Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni ek ödeme yönetmeliği ile birlikte hizmet sözleşmesi imzalanan üniversite personeli de teşvik kapsamına alındı. Peki, sağlık çalışanlarına ek ödeme kimleri kapsıyor? Sağlık çalışanlarına teşvik ödemesi ne zaman yatacak?

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA EK ÖDEME KİMLERİ KAPSIYOR?

Üremeye yardımcı tedavi merkezlerinde görev yapan profesör, doçent ve eğitim görevlileri ilgili branşları oranında ek ödeme alacak.

112 acil sağlık istasyonlarında çalışan tabip, diş tabibi, uzman tabip ve uzman diş tabibi uygulama kapsamında yer alacak.

Yoğun bakım, palyatif bakım merkezleri, yeni doğan, yanık ve evde sağlık hizmetleri, diyaliz ve kemik iliği ünitelerinde çalışan pratisyen tabipler için de ek ödeme oranı Resmi Gazetede açıklandı.

İlk ve acil yardım kliniklerinde acil servis polikliniklerinde görev yapan pratisyen tabipler de kapsama alındı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI TEŞVİK ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Teşvik ödemesi tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

SAĞLIKÇILARA TEŞVİK ÖDEMESİ NE KADAR?

Sağlık çalışanlarına derece, unvan ve kademelerine göre; 400 liradan başlayarak 10 bin liraya kadar gidebilecek ek ödeme yapılacak.

Yorumlar (1)
Ramazan 4 ay önce
ASM sağlıkçıları yine üvey evlat muamelesimi görecek işçi sağlıkçı hemşire memur sağlıkçı hemşire bu ne adalet bakanım yaş 64 yeni duydum bu adalet olamaz Allah’ın da kulunda adaleti eşit haktır
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 20 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı