Tam kapanmayı savunan Mehmet Ceyhan hedefte

Uzun süredir tam kapanmayı savunan ve dün yapılan açıklamayı yeterli görmeyerek "Bu tam kapanma değil" diyen Prof. Mehmet Ceyhan'a sosyal medyada linç.

SAĞLIK 27.04.2021, 12:19
Tam kapanmayı savunan Mehmet Ceyhan hedefte

Artan koronavirüs vakaları göz önünde bulundurularak alınan tam kapanma kararı sonrası işyerleri kapanacak olan kişiler, uzun bir süreden bu yana tam kapanmayı savunan ve dün yapılan açıklamayı yeterli görmeyerek "Bu tam kapanma değil" diyen Prof. Mehmet Ceyhanı yoğun olarak eleştirdi. Ceyhan için sosyal medyada MehmetCeyhanSesiniKes etiketi trend topice girdi.

Son günlerde kötüye giden koronavirüs tablosunun önüne geçmek için dün gece Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kabine sonrası "tam kapanma" kararı alındı. Alınan kararların detayları da İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile belli oldu.

29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçtik. Vatandaşların sağlığını yakından ilgilendiren tam kapanma kararı sosyal medyada örgütlenen bir gurubu rahatsız etti. Mehmet Ceyhan tam kapanma kararı için "Bu tam kapanma terimi değil. Belki sıkı kapanma daha uygun bir açıklama olur" ifadelerini kullandı.

MEHMET CEYHANDAN SON DAKİKA TAM KAPANMA YORUMU

Katıldığı televizyon programında alınan kararı değerlendiren Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, şu ifadeleri kullandı:

"Aslında başka çare yoktu. Çünkü, gerçekten vaka sayılarındaki düzey ve aşılama oranlarımıza baktığınızda bu şekilde devam etseydik, önlemleri artırmasaydık, sonunda dördüncü artış dönemiyle karşı karşıya kalacaktık" diyen Ceyhan, "Bu tam kapanma terimi değil. Belki sıkı kapanma daha uygun bir açıklama olur" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:40
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:21
Yatsı 21:59