Hürriyetçi Eğitim-Sendikası Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, Gölcük'te yaşandığını iddia ettiği bu yolsuzluk iddiasını sosyal medya hesabından duyurdu. Kuruoğlu'nun paylaşımına göre, bazı öğretmenlerin bordrolarında ek ders ücretlerinin üç katı gösterildiği, ancak hesaplarına yalnızca hak ettikleri tutarın yatırıldığını ve bu usulsüzlüğün, dört yıl boyunca devam ettiğini ileri sürdü.

12

Şube Başkanı Adem Ellialtıoğlu, durumu savcılığa bildirdi ve resmi bir suç duyurusunda bulundu.

4 BUÇUK MİLYONUN ÜZERİNDE

Sendika tarafındna yapılan açıklama ve paylaşımlarda, maliye sisteminde bir açık olduğu ve bu açığın kullanılarak sadece bir okulda dört buçuk milyon TL'nin üzerinde yolsuzluk yapıldığı, aynı yöntemle başka öğretmenlerin hesaplarında da usulsüzlük yapılmış olabileceği öne sürüldü.Kuruoğlu, tüm öğretmenlere bordrolarını kontrol etmeleri ve geriye dönük incelemeler yapmaları çağrısında bulundu.

Gölcük Mem Yolsuzluk

Levent Kuruoğlu

 Hürriyetçi Eğitim-Sendikası Genel Başkanı Levent Kuruoğlu

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Okul idaresi tarafından, öğretmenlerin yapmış olduğu ek derslerin sayısının fazla gösterilerek öğretmenlere yapmış oldukları ek ders kadar ücret yatırılıp geri kalan kısmın okul idaresi tarafından zimmete geçirilmesi ile ilgili olarak, Kocaeli Valiliğinin soruşturma başlattığı ve iddiaların araştırılması için geçtiğimiz Cuma günü müfettişler görevlendirildiği öğrenildi.

Adem E.

Adem Ellialtıoğlu

Bakan Tekinden Röportaj Geldi İşte Merak Edilenler Bakan Tekinden Röportaj Geldi İşte Merak Edilenler

KAYNAK: Kamudanhaber