31 Mart Yerel Seçim için heyecanlı bekleyişte yavaş yavaş sona yaklaşılırken, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Genel Seçim sonrasındaki gün okulların tatil edilip edilemeyeceği gündem konusu oldu. Peki Geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi bu sene de okullar tatil olacak mı? 1 Nisan resmi tatil mi?

32 Öğrenci Zehirlenerek Hastaneye Kaldırıldı! 32 Öğrenci Zehirlenerek Hastaneye Kaldırıldı!

1 Nisan’da okullar tatil mi?

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimi için geri sayım başlarken, 31 Mart Pazar günü Türkiye genelinde tüm okullara sandıklar kurulacak ve her vatandaş oy kullanma hakkını kullanacak. Bu süreç sonrasında, okulların tatil edilip edilemeyeceği kamuoyu gündemini meşgul olduğu ederken, yetkili merciler tarafından 1 Nisan’da okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili resmi resmi bir açıklama henüz gelmedi. Fakat, diğer seçimlerde olduğu gibi, seçimlerinin ertesi günü okullar tatil edilmesi bekleniyor.

1 Nisan’da tüm kamu kurum ve kuruluşları tatil mi olacak?

Seçimden sonraki gün yani 1 Nisan Pazartesi günü okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili resmi bir açıklama gelmemiş olsa da 1 Nisan’da okulların tatil olması, tüm kamu kurumlarının ise hizmet vermesi bekleniyor.

Milli Eğitime bağlı tüm okullar için uygulanacak olan tatilden, üniversitelerin yararlanıp yararlanamayacağı bilgisi, her üniversitenin rektörlükleri tarafından verilecek.