Uzman öğretmen temmuz ayında ne kadar maaş alacak? Uzman öğretmen temmuz ayında ne kadar maaş alacak?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler mesleki çalışma programı kapsamında çeşitli seminer eğitimleri alıyor. Öğretmenlerin seminer çalışmaları yüz yüze veya online olmak üzere iki farklı şekilde yapılabiliyor. Yaz dönemi mesleki çalışma programları haziran ayında yüz yüze olarak gerçekleşecek. Öğretmenler seminerin online olarak yapılmasını talep ediyor.

Okulların kapanmasının hemen ardından başlayacak çalışma programı Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması durumuyla 7 günden 5 güne indirildi. 2 gün ise idari izin kapsamında değerlendirilecek. Seminer çalışmaları 24-28 Haziran tarihleri arasında yapılacak.


Bayram tatili sebebiyle görev yaptıkları il dışında bulunan öğretmenlere seminerler istekleri doğrultusunda tercih ettikleri herhangi bir ilde katılabilecek.

Fakat öğretmenler çevrimiçi (online) olarak uzaktan eğitimle seminer çalışmalarını gerçekleştirmek istiyor. Çevrimiçi eğitimin pek çok avantajı bulunuyor. En önemli yararları ulaşılabilirlik, zaman tasarrufu, ekonomik tasarruf, esnek ve güncel.

Seminerlerin online olarak yapılması durumu son dönemlerde ülkemizde gündemde yer alan kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında değerlendirilmelidir. Yüz yüze eğitime kıyasla konaklama, ulaşım, yemek gibi masrafların ortadan kaldırılması, hem öğretmenler hem de kurum için mali tasarrufu sağlayacaktır.

Online seminerlerin esnek olması durumuyla öğretmenler kendi hızlarında ve kendi programlarına uygun şekilde çalışmalarını gerçekleştirebilecektir. Bu durumda güdülenme yüksek olacak ve çalışmadan alınan verim artacaktır.