Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğine Ortak Tepki

Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları, Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği ile ilgili basın açıklaması yapmak için bugün Ankara Ulus Meydanı’nda toplandı.

Sendika 11.07.2021, 21:48
Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğine Ortak Tepki

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN), Aile Sağlığı Elemanları Federasyonu (ASEF), Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası (BDS), Genel Sağlık İş, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği (TAHUD) ve Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Kamu Görevlileri Sendikası’nın (TÜRK SAĞLIK SEN) katılımıyla yapılan ortak basın açıklamasını, AHEF 2. Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkan Yardımcısı Dr. Hacı Yusuf Eryazgan okudu.

 Açıklamada Beş yıldır masada olan, her geçen yıl hak kayıplarının görmezden gelindiği gerçeğine rağmen büyük bir beklentiyle, vaatlerle hak kayıplarını gidereceği söylenen Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği 30 Haziran 2021 tarihinde yayımlandığı ifade edildi. 

Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğinin yer alan bazı düzenlemelerle özlük ve mali haklarda kayıplar yaşanacağı, aile hekimlerinin iş güvenceleri, cezalar ve yasaklarla çalışanları mağdur edeceğinin altı çizildi.

Basın açıklamasında ödeme ve sözleşme yönetmeliğinin bir an önce geri çekilmesi istendi. Daha adil ve uygulanabilir bir yönetmeliğin tüm STK’larla birlikte hazırlanarak çıkarılması talep edildi.

Yorumlar (0)
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 03:55
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:18