“Duruşumuz da Sözümüz de Nettir”

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde meydana gelmiş bir olayın devleti ve milletiyle kaynaşmış Türkiye fotoğrafından rahatsız terör örgütleri ve destekçilerinin istismar edeceği bir konu haline getirilmesinden endişe ederek Memur-Sen olarak bir uyarı yaptıklarını ifade etti.

Sendika 23.01.2024, 23:12
“Duruşumuz da Sözümüz de Nettir”

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman X platformunda  yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde meydana gelmiş bir olayın devleti ve milletiyle kaynaşmış Türkiye fotoğrafından rahatsız terör örgütleri ve destekçilerinin istismar edeceği bir konu haline getirilmesinden endişe ederek Memur-Sen olarak bir uyarı yaptık.
Genel Başkanımızın da dediği ve etrafını çizdiği gibi; “Vatanımızı, bayrağımızı, şehitlerimizi tartışma konusu yapmayız. Bu konudaki duruşumuzu da kimseye sorgulatmayız.” 
Şehitlerimizle, vatanımızla, bayrağımızla, milletimizle, Türkiyemizle sorunu olan varsa bizimle de sorunu var demektir. 
Yaptığımız uyarının sendikal sahada bizimle mücadele ettiğini düşünen marjinal bir grup tarafından hiçbir edep ve ahlak kuralı tanımaksızın aleyhimize bir kampanyaya dönüştürüldüğünü gördük.
Bu kirli kampanyayı açan sendika görünümlü marjinal odaklar Türkiye’mizin dört bir yanında ayyıldızlı bayrağımızla yüzbinlerce kamu çalışanın katıldığı büyük eylemler düzenlediğimizi, şehitlerimize sahip çıkmak  başta olmak üzere Milletimizin tüm acı ve sevinçlerine  ortak olduğumuzu aslında iyi biliyorlar.
Ancak, yine de kendi kısır düşünce ve grup menfaatleri uğruna bu kirli kampanyayı açtılar. İçinde bulunmak ve hizmetini görmekle iftihar ettiğim teşkilatımıza yapılan haksızlığa, ahlaksız saldırıya kayıtsız kalmayarak aşağıdaki paylaşımı yaptım.
Ancak teşkilatımız hakkında kirli kampanyayı açan organize marjinal güruh, yaptığım bu paylaşımı da istismara kalkmış, bir kışkırtma içerisine girmiştir.
Bu paylaşımın hedefinde Milletimize ve Devletimize hizmeti şeref sayan hiçbir mülki amir bulunmamaktadır. 
Mülki Amirlerimize karşı kem söz ne söyleriz, ne de söyletiriz.
Bunun böyle olduğunu olacağını şahsımı ve teşkilatımızı tanıyan başta mülki amirlerimiz olmak üzere herkes yakinen bilmektedir.
Takipçilerimin ve konudan haberdar olan herkesin yaptığım paylaşımın muhatabının organize marjinal gruplar olduğunu bilmesini, ısrarla aksini iddiaya devam edenlerin açılan kirli kampanyanın bir parçası olduklarının bilinmesini isterim.”


Yorumlar (2)
ertürk 1 ay önce
ya ne duruşu suan memursen devlet içinde devlet olmuş. twetter da gördük ki muammer bey 2014 yılına kadar ak partiye oy vermemiş ama bütün nimetlerinden faydalanmış. hayret demi
KOSOVALI 1 ay önce
Memur Senin tek derdi 76 dan bedavadan koltuğa oturmak, liyakatsız atamalar. sınavla bir yere gelemeyen üyelerinizi mülakatla nerelere getirdiniz. hakkıyla sınavla gelenleri götürdünüz. ne koşuyorsunuz siz
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı