Eğitim Bir Sen üye kaybetti ama yetkiyi korudu

Eğitim Bir Sen üye kaybetti ama yetkiyi korudu

Sendika 27.05.2023, 23:14
Eğitim Bir Sen üye kaybetti ama yetkiyi korudu

Aydında 3 bin 721 üyesi bulunan Eğitim Bir-Sen, yine yetkili sendika olmayı başardı. Geçen yıla göre Eğitim Bir-Sen 432 üye kaybederken, Eğitim-İş ise bin 123 ile en fazla üye yapan sendika oldu.

Aydında İl Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülüğünde, sendika temsilcilerinin katılımı ile yapılan yetkili sendika belirleme çalışmaları tamamlandı. Edinilen bilgiye göre Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında Eğitim Bir-Senin 3 bin 721, Türk Eğitim Senin 3 bin 474, Eğitim İşin 3 bin 265 ve Eğitim Senin bin 383 üyesi olduğu belirlendi. Geride kalan bir yılda, söz konusu sendikalar içinde Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-Sen üye kaybı yaşadı. 432 üyesinin kendisinden ayrılmasına rağmen Eğitim Bir-Sen, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ilde yetkili sendika olmayı başardı. Türk Eğitim-Sen ile 282 üye yollarını ayırdı.


Üye sayısını yüzde 52,5 oranında arttıran Eğitim-İş, bin 123 ile en fazla üye yapan sendika oldu. Eğitim Sen de 102 yeni üye kabul etti. Bozdoğan, Buharkent, Nazilli, Germencik, Karacasu ve Karpuzlu’da Eğitim Bir-Sen, İncirliova, Koçarlı, Kuşadası, Kuyucak ve Söke’de Eğitim-İş, Köşk, Sultanhisar, Çine, Efeler ve Yenipazar’da Türk Eğitim-Sen ve Didim’de de Eğitim-Sen yetkili sendika oldu.

TEŞEKKÜR ETTİ
Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Fatih Taşpınar, Eğitim Bir-Sen’in Türkiye’nin en büyük sendikası olduğunu vurgulayarak, “Hep birlikte yine yeniden il geneli yetkili sendika Eğitim Bir-Sen. Sendikamıza emek, gönül ve ömür veren tüm üyelerimize teşekkür ederiz” dedi.

sesgazetesi

Yorumlar (1)
fatih 5 ay önce
kaybeder kaybeder, yetkiyi de kaybeder.Zaman gelir her şeyini kaybeder
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı