İL İÇİ ÖZÜRDEKİ KANAYAN YARA,BU DÖNEMDE SARILMALIDIR

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Yaşar ŞAHİNDOĞAN İl İçi Özür Grubunda yaşanan sorunlar bu dönemde çözülmeli ve yaralar sarılmalıdır açıklaması yaptı.

Sendika 18.01.2021, 16:27
İL İÇİ ÖZÜRDEKİ KANAYAN YARA,BU DÖNEMDE SARILMALIDIR

Sosyal medya hesabından açıklama yapan ŞAHİNDOĞAN şunları söyledi: 

MEB’in yanlış bir kararıyla il içi sıra tayinlerinin kaldırılması ve yine yanlış uygulamalarla iller arası eş özrü tayinlerinde 41. tercihi işaretlemeyenlere sonradan il-ilçe emri uygulandığı halde sırf 41. tercihi işaretlediği için eşinden çok uzak ilçelere atanan öğretmenler yıllardır çile çekmeye devam ediyor.Bu arkadaşlarımız eşleriyle aynı il sınırları içinde çalışıyorlar ama günlük ulaşımı imkansız mesafelerde yaşamaya ve yollara mahkumlar..

Bu eğitimcilerin aileleri senelerdir paramparça... Bu insanların ömrünün önemli bir bölümü yollarda geçiyor...

Türk Eğitim Sen olarak yıllardır bu arkadaşlarımızın sıkıntılarının çözümü için MEB’e çağrıda bulunuyor ve çözüm talep ediyoruz.Bu kapsamda 50 km.üzeri mesafelerde çalışanlara,ya da 3 yıldır eş özründen il içinde tayin istemesine rağmen yer değiştirememiş ve iki ilden bile uzak ilçelere mahkum edilmiş bu eğitimcilere öncelikle “ilçe emri” uygulanmasını isteyerek makul bir öneri de ortaya koyduk.MEB,önceki yıllarda bu makul temelde sorunu çözmemiş, bunun yerine,çözümü valiliklere yazı yazarak illere havale etmiş,İller de tahmin edileceği gibi çözmek yerine gelen yazıyı sümen altı ederek, umutları başka bir bahara bırakmıştı. Bu durum yıllardır, bir kısır döngü halinde böyle devam etti. Ne sorun çözülebildi, ne de mağduriyetler bitirilebildi

Yorumlar (1)
Emre Hoca 2 ay önce
Yıllardır ne kadro açılıyor ne de hizmet puanımız işe yariyor. İl dışı özür grubunun il emri ile özür ilçemize puanına bakılmaksızın atanması bizi yıllarca okulumuzda tutmaya sebep oldu. Yeter artık ömrümü aynı okulda mı bitireceğim?
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:30
Öğle 13:21
İkindi 16:29
Akşam 19:03
Yatsı 20:22