Memur-Sen, O Albaylar Hakkında Şikâyette Bulundu!

Memur-Sen Konfederasyonu, darbe imalı bir bildiri yayımlayan 104 amiral hakkında il temsilcileriyle birlikte suç duyurusunda bulunmuş, 81 ilde ve birçok ilçede düzenlediği basın açıklamalarıyla bildiriyi kınamıştı.

Sendika 17.04.2021, 15:38
Memur-Sen, O Albaylar Hakkında Şikâyette Bulundu!

Balıkesire bağlı Edremitte yapılan basın açıklaması sonrasında Konfederasyonumuza bağlı Büro Memur-Sen Şube Yönetim Kurulu üyesi olan Muhammet Seyfettin Çiftçi, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Fuat Kara talimatıyla İstihbarat Şube Müdürü Albay Ahmet Korkmaz ve ismi bilinmeyen bir teğmen tarafından yasal ve idari bir gerekçe, herhangi bir dayanak olmaksızın sorguya alınarak, hakkında soruşturma varmışçasına ve fişleme yapmaya müstenit sorulara maruz bırakılmıştır.

Bunun üzerine ise Memur-Sen Konfederasyonu olarak, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Komutanı Piyade Albay Fuat Kara, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında İstihbarat Şube Müdürü Albay Ahmet Korkmaz ve ismi bilinmeyen teğmen hakkında T.C. Milli Savunma Bakanlığı’na ve Genel Kurmay Başkanlığı’na şikâyette bulundu.

ŞİKAYET BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
22°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:40
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:21
Yatsı 21:59