Memur-Sen’den Bayram İkramiyesi Talebi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, emeklilere ödenen bayram ikramiyesi ücretinin güncellenmesi ve kapsamının genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Sendika 21.04.2021, 23:47
Memur-Sen’den Bayram İkramiyesi Talebi

İndependent Türkçeye konuşan Yalçın, gıda ve market harcamalarındaki artış nedeniyle bin lira olan ikramiyenin güncellenmesi çağrısında bulundu.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, 2018’den itibaren her bayram emeklilere ödenen bayram ikramiyesi tutarının önümüzdeki bayramda güncellenmesi gerektiğini söyledi.

Ekonomideki dalgalanmalar ve başta gıda fiyatları olmak üzere pek çok kalemde meydana gelen artış nedeniyle bu tutarın güncellenmesi gerektiğini vurgulayan Yalçın, “Üç yıldır ilk tutar olan 1000 TL ödeniyor. Keşke fiyatlar, enflasyon ve kur rakamları da sabitlenebilseydi. Fiyatlarda ve faiz oranlarında ve vergi tutarlarında nasıl güncelleme yapıldıysa ikramiye tutarı da güncellenmeli” diye konuştu.

Bayram ikramiye tutarının 1500 TL olarak güncellenmesi gerektiğini söyleyen Yalçın,  ayrıca ikramiyenin kapsamının da genişletilmesi talebinde bulundu.

Yalçın, “Bu ayırım kesinlikle sona ermeli ve ikramiye kamu görevlilerine de verilmeli... Aile yardımında emeklilerin, ikramiyede kamu görevlilerinin mağduriyeti bitirilmelidir” dedi.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (3)
Üvey Evlat: Öğretmen 3 hafta önce
Toplu sözleşme masasında aklın neredeydi? Yavrum. Geç bu ucuz kahramanlıkları !
adem 3 hafta önce
valla bu saatten sonra boşa yırtınırsınız.masada alamadığınızı masa dışında verirler mi hiç? bırakın artık üyeye şirin gözükme çabalarını.şirin görünelim derken gargamel olup çıkıyorsunuz.
Murtaza 3 hafta önce
3600 'ü ve meslek kanununu halletin sıra ikramiyeye geldi. Hadi ordan. İstismarcı sendika.
11°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:56
Güneş 05:41
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:20
Yatsı 21:57