Sendika 24 Kasım'da iş bırakıyor

Eğitim İş Sendikası 24 Kasım Öğretmenler gününde iş bırakacaklarını duyurdu.

Sendika 27.09.2023, 13:27 27.09.2023, 13:34
Sendika 24 Kasım'da iş bırakıyor

Sendika 24 Kasımda iş bırakıyor

Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım öğretmenler gününde öğretmenlere önlük hediye etmeyi planlarken, Eğitim İş Sendikası 24 Kasım öğretmenler gününde iş bırakacağını duyurdu.

İş bırakma eylemi yapacaklarını Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay duyurdu.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Özbay şu paylaşımlarda bulundu :

Önlükle ilgili bir zorlama asla yapılamaz! İsteyen öğretmenlerimiz beden ölçüsünü vermeyerek önlükleri reddedebilir, isteyen öğretmenlerimiz de 24 Kasım’da Eğitim-İş örgütüyle birlikte önlükleri ilgililere iade edebilir!

Biz Eğitim-İşliler, 24 Kasım’da öğretmene gerçekten değer veren tüm yurttaşlarımızla birlikte Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda olacağız ve göstermelik kutlamları ve hediyeleri reddedeceğiz!

Bakan ama görmeyenlerin eğitimde çağ atlatacak kararlarından biri de beyaz önlük,boyu uzun olandan!24 Kasım hediyesi önlükler için beden ölçüsü istemişler!24 Kasım’da Atamızı anıyoruz,göstermelik kutlamaları reddediyoruz,önlükleri iade ediyoruz,hakkımızı arıyoruz,iş bırakıyoruz!

Yorumlar (1)
Eğitim Şart 5 ay önce
Saçma, öküz altında buzağı arayan bir zihniyetin göstergesi. Hediyeye karşı nankörlük. İster giy ister giyme, mecbur mu tutuluyorsun.
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı