Sendika başkanından, İl Milli Eğitim Müdürüne tepki!

Sendika başkanından, İl Milli Eğitim Müdürüne tepki!

Sendika 20.01.2024, 18:20
Sendika başkanından, İl Milli Eğitim Müdürüne tepki!

Türk Eğitim Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı Kamuran Arıkan, il milli eğitim müdürlüğüne tepki gösteren açıklamalarda bulundu.

Sendikalarla toplantı yapılması çağrısına olumlu yanıt vermeyen il milli eğitim müdürüne yüklenen Başkan Kamuran Arıkan açıklamasında, gereksiz ve keyfi uygulamaların öğretmenleri bezdirdiğini söyledi.
Biz sizin rakibiniz değiliz!
Eskişehir ilimiz itibariyle birinci döneme bakacak olursak, ilimizde sürekli il milli eğitim müdürünün değiştirilmesi bir handikap olmuştur. İl milli eğitim müdürümüz sene başında göreve başladı. Türk Eğitim-Sen olarak il müdürümüze belirli aralıklarla sendikaları çağırıp bir fikir alışverişi yapılmasının önemli olduğunu belirtmiştik. İl müdürümüzden bu davranışı göremedik. Şunu belirtmek isteriz ki sahada gezen bizleriz dolaysıyla sorunları da en iyi bilen bizleriz. Müdürümüze tekrar belirtmek isterim ki bizler sizin rakibi değiliz. Bizler sizlerin çözüm ortağınız.


“Gereksiz ve keyfi uygulamalar bezdirdi”
İlimizde gördüğümüz en büyük sorunların başında taşra ilçeler gelmektedir. Taşra ilçelerimizde görev yapan öğretmenler bir an önce şehir merkezine nasıl gelirim onun derdine düşmüşlerdir. Bu duruma az da olsa mali sorun olsa da maalesef bunun en büyük sebebi o ilçelerde bulunan üst yöneticilerdir. Üst yöneticilerin gereksiz ve keyfi uygulamaları maalesef meslektaşlarımızın çoğunu bezdirmiştir. İl milli eğitim müdürümüzden öncelikli olarak taşra ilçelerin hem öğretmen sorununa hem de eğitimdeki kalite sorununa el atıp çözüme ulaştırmasıdır. İlçelerimiz de görev yapan hem genç hem de hepsi çok kıymetli ve çalışkan öğretmen arkadaşlarımızın moral ve motivasyonu artırılmalıdır”

Yorumlar (1)
Hoca 1 ay önce
İstedikleri her işi yapan müdür lazım demekki.Kanun yönetmelik bilmesin yeter.
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı