Sendikalardan toplu sözleşmede ortak hareket için ilk görüşme

Memur sendikalarından olan Memur-Sen ile Kamu-Sen arasında ilk istikşafi görüşme gerçekleştirildi.

Sendika 11.06.2021, 14:36
Sendikalardan toplu sözleşmede ortak hareket için ilk görüşme

Memur-Senin 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri öncesinde Kamu Görevlileri Sendikaları Heyetinde temsilcisi bulunan diğer 2 Konfederasyona Memur-Senle birlikte hareket etme daveti yapması üzerine Kamu-Senden olumlu cevap gelmesinin ardından ilk görüşme gerçekleştirildi.

1 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak olan 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri öncesinde Kamu Görevlileri Sendikaları heyet Başkanı Ali Yalçının Memur-Senle birlikte hareket etme daveti üzerinde başlayan süreçteki ilk istikşafi görüşme Memur-Sen ve Kamu-Sen arasında gerçekleştirildi.

Görüşmede Memur-Sen Konfederasyonu adına Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Esen ve Mehmet Bayraktutar yer alırken Kamu-Seni temsilen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Tümer yer aldı. Kamu-Sen Genel Merkezinde gerçekleştirilen görüşmede Toplu Sözleşmede birlikte hareket edilecek süreçte izlenecek yol haritası ve uygulanacak stratejiler hakkında karşılıklı fikir alışverişi yapıldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın 31 Mayısta Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı olarak Kamu-Sen ve KESKE gönderdiği yazılı mektup ile 2 konfederasyonu toplu sözleşme sürecinde Memur-Sen ile birlikte hareket etmeye davet etmiş, Kamu-Sen ise 8 Haziranda bu çağrıya olumlu yanıt vermişti.

Yorumlar (0)
20°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:35