"Tavrım Net: Sendikada 3 Dönem Şartının Kaldırılmasına Karşıyım "

Eğitimciler Birliği Sendikası İstanbul şube Başkanı Rıfat Kavak ve Sultangazi Ebs ilçe Başkanı Ahmet Bahçe Sultangazi okullarını tek tek gezerek okulların, okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin sorunlarını dinlemeye, eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunları için yerinde tespit için okul buluşmalarına devam ediyor.

Sendika 08.05.2022, 22:05
"Tavrım Net: Sendikada 3 Dönem Şartının Kaldırılmasına Karşıyım "

Kavak; Türkiye’nin en büyük sendikası, Sultangazi eğitim çalışanlarının teveccühü ile de ilçenin en büyük sendikası durumundadır.  Biz okullarımızı gezmeye devam edeceğiz, sorunların giderilmesi ve gerekli yerlere ulaştırılması konusunda elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Sultangazi eğitim çalışanlarının birlikteliği, sendikamızın çalışmalarını ve üyelerimizin talepleri için herkesin yanına gideceğiz.
İstanbul şube başkanı Rıfat KAVAK Sultangazi yönetici  buluşmaları programın da 3600 ek gösterge, yönetici atamaları ve ekonomik koşullar olmak üzere bir çok konuya değinerek, üyelerin sorularını cevaplayarak güzel bir iklim de toplantı olmasını sağlamıştır.

Sendikalar içinde 3 dönem kuralını uygulayan tek sendika ilgili soruya:“ sendikada 3 dönem kuralının olmasına rağmen, kaldırılması konusunda çalışma yapıldığı konusunda fikriniz ve tavrınız nedir? “ sorusuna

Kavak; “bu konuda şahsım olarak net bir tavır içindeyim. Biliyorsunuz yakın zamanda olağanüstü kongre yapan birisi olarak üyemizin iradesi ve talebi önceliğimizdir. Dün olduğu gibi bugün de bu mihvel de çalışmalarımıza devam ediyoruz. 3 dönem kuralının devam etmesi konusunda fikrimiz de bir değişiklik yok. Dün bu iradeyi koyan iradenin arkasındayım. Bu sendika kimsenin babasının sendikası değil. Bu sendikanın sahibi tüm üyelerimiz ve geçmişte emek ve ömür veren arkadaşlarımızın sendikasıdır. Sendika yetkilerinin 3 dönem kuralı gündeme gelir ise karşı duracağım sözünü de burada vermiş oluyorum.” dedi.

Yorumlar (2)
Okul müdürü 1 hafta önce
Sendika sadece tepedeki kaymak tabakasına hizmet ediyor.Ben Sendika Genel Başkanının biran önce maaş bordosunu kamuoyu ile Paylaşmasını bekliyorum.Ve Sendika Genel Başkanları Millet vekili adayı gösteren hiç bir partiye oy vermem.Yönetici atama yönetmeliği hani nerde ne oldu.Boş hikayeler.Üç kuruş zamma imza atanlar halen nasıl konuşuyor anlamıyorum.
Hamza Bey 1 hafta önce
Bizim Sendika ne yazık ki havanda su dövmeye devam ediyor. Yönetici atama yönetmeliği ile ilgili bir çok açıklama yaptı.Sonuç ???
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı