Türk Eğitim Sen 4 İlçede yetkili olduklarını açıkladı!

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç, Gülşehir, Avanos, Kozaklı, Ürgüp’te yetkili sendika olduklarını açıkladı

Sendika 21.05.2023, 21:47
Türk Eğitim Sen 4 İlçede yetkili olduklarını açıkladı!

TES Şube Başkanı Urgenç; "ilçeler yetkili sendika mutabakat metinleri imza altına alındı." dedi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç yetkili sendika belirleme toplantılarının ilçeler bazında tamamlandığını belirtti. Nevü’de yetkili sendika olduklarını, İlçeler bazında Gülşehir, Avanos, Kozaklı, Ürgüp’te yetkili sendika olduklarını İl merkezide imzalandıktan sonra Nevşehir’de 2142 Türk Eğitim Sen üyesi ile eğitim camiasında Nevşehir’de yetkili sendika olacaklarını belirtti. Yaptığı açıklamada tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederek ilçeler bazında sendika üye sayılarını ve ilçe başkanlarının açıklamalarını kamuoyu ile paylaştı.

AVANOSTA YETKİLİ SENDİKA TÜRK EĞİTİM SEN

Avanos ilçesinde 15 Mayıs 2023 yetkili sendika mutabakatı bugün

Türk Eğitim Sen:221

Ebs:85 üye şeklinde imza altına alındı.

Türk Eğitim Sen Avanos İlçe Başkanı Taner Durukan yaptığı açıklamada; “Türk Eğitim Senin sendikal duruşuna ve mücadelesine inanarak destek veren başta ilçe yönetim kurulumuza, kurum temsilcilerimize, üyelerimize ve eğitim çalışanlarına teşekkür ederim. Türk Eğitim Sen ne iktidarların saha sorumluluğunu, ne marjinal ideolojilerin temsilciliğini ne de terör örgütlerinin uzantısıdır. Terör örgütleri ile halay çekenlerle basın açıklaması yapanlarla bizim işimiz olmaz. Biz Türkiye sevdalısı, Atatürk ve Cumhuriyet aşığı bir sendikanın mensubuyuz. Bugün çalışanların sosyo ekonomik yaşam seviyelerini yükseltmek için mücadele veriyoruz aynı zamanda haksızlık karşısında elif gibi dimdik mücadelemizi yapıyoruz. İnanıyoruz ki sorunları çözülmüş özlük hakları iyileştirilmiş ekonomik olarak refahlamış eğitim çalışanları ile müreffeh ve büyük Türkiyeyi hep birlikte inşa edebiliriz. İnanıyoruz başaracağız. Bizler ekmek kavgasının önüne Türkiye sevdasını koymuş bir teşkilatın mensubu fikriyatın temsilcileriyiz.” Dedi.

KOZAKLIDA YETKİLİ SENDİKA TÜRK EĞİTİM SEN; TEŞEKKÜRLER KOZAKLI EĞİTİM ÇALIŞANLARI

15 Mayıs 2023 Yetkili sendika belirleme mutabakatı Kozaklıda bugün

Türk Eğitim Sen: 86

Ebs: 44 üye olarak imzalandı.

Türk Eğitim Sen Kozaklı İlçe Başkanı Mehmet Akif Alan yaptığı açıklamada; “Sendikanın Kozaklıda kurumsallaşmasında emeği bulunan değerli büyüklerim başta olmak üzere yönetim kurulumuza, kurum temsilcilerimiz ve tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederim. Türk Eğitim Sen mazisinden aldığı güç ile Atiye emin adımlarla ilerlemektedir. Eğitim çalışanlarının sorunlarını gündeme getirmek ve çözmek temel sendikal anlayışının yanında Türk Eğitim Sen Türkiyenin milli refleksidir. Türkiye Cumhuriyetinin değiştirilemez nitelikleri, kurucu ve kuruluş değerleri ile yol alan ve milli bir sendika olan Türk Eğitim Sen bu değerleri ve ilkeleri savunan her bir eğitim çalışanının adresidir.” İfadelerini kullandı.

ACIGÖLDE YETKİLİ SENDİKA BELİRLEME SÜRECİ TAMAMLANDI. TEŞEKKÜRLER ACIGÖL EĞİTİM ÇALIŞANLARI.

Türk Eğitim Sen:135,

Eğitim Bir Sen:144 üye ile mutabakat metni imzalanmıştır.

Türk Eğitim Sen Acıgöl İlçe Başkanı İbrahim Sert yaptığı açıklamada; 5 yıl önce Türk Eğitim Sen 77 üye iken Ebs 170 üyelerde idi. 15 Mayıs 2023 mutabakatına atılan imza ile Türk Eğitim Sen ile Ebs arasındaki fark 9a kadar düşmüştür. Hatta imzalar bir ay sonra atılsa yetkili sendika Türk Eğitim Sen olacaktır. 5 yıl içerisinde neredeyse iki kat üye artışı gerçekleşti. Acıgöl ilçemizde öncelikle benden önceki başkanımız Yasin Dirikoç ve yönetimine gönülden teşekkür ediyorum. Burada oluşturdukları kıvılcım bizi önümüzdeki yıl yetkili sendika yapacaktır. Kurum temsilcilerimiz, üyelerimiz ve eğitim çalışanlarının verdiği destek ve güvenle geleceğe yürüyoruz. Bugün eğitim çalışanlarının sosyo ekonomik düzeylerinin iyileştirilmesi, il içi sıra sistemi, atamalarda objektif kriterler, meslek kanununun içeriğini çalışanlar lehine düzenlenmesi vb. sıkıntılarla mücadele ediyoruz. Önümüzdeki süreçte kamu çalışanlarının memurların gür sesi olmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Acıgöl ve Türkiyede yetkili sendika olarak eğitim çalışanlarının sesi olmaya devam edeceğiz. Sorunlarımızın çözümü için sizlerden yetki istiyoruz. İfadelerini kullandı.

TEŞEKKÜRLER DERİNKUYU

Türk Eğitim Sen eğitim çalışanlarının teveccühü ile Derinkuyuda emin adımlarla yetkili sendika olma yolunda mücadelesine devam etmektedir. Derinkuyuda bu sene yetkili sendika olamadık ancak 2024 yılına bırakılmış bir hesabımız vardır.

Şube başkanı Tayfur Urgenç yaptığı açıklamada;

Derinkuyu ilçe başkanımız Hakan Köse nezdinde Derinkuyu ilçe yönetimimize, kurum temsilcilerimize, tüm eğitim çalışanlarına, bu süreçte bizlere inanarak destek olan dostlarımıza teşekkür ederiz.

TES. Derinkuyu İlçe Başkanı Hakan Köse; Türk Eğitim Sen 30 yıllık sendikal mücadelesinde her zaman çalışanların yanında saf tutmuş milli bir sendikadır. Sendikal mücadelemizde ayrıştırıcı bir dil değil bütünleştirici bir anlayışla tüm eğitim çalışanlarının mutluluğu için mücadeleye devam ediyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesi ile çalışanların sosyo ekonomik düzeylerini yükseltmek, mutlu çalışan, büyük ve müreffeh Türkiye ideali ile mücadele eden Türk Eğitim Sen tüm Türkiyede çalışanların gerçek temsilcisi olacaktır. İfadelerini kullandı.

Derinkuyu Sendika Üye Dağılımı

Türk Eğitim Sen: 119

Eğitim Bir Sen: 138

ÜRGÜPTE YETKİLİ SENDİKA TÜRK EĞİTİM SEN

Türk Eğitim Sen Ürgüpye 209 üyesiyle en yakın rakibine 49 fark atarak Yetkili sendika olmuştur.

Ürgüp Türk Eğitim Sen İlçe başkanı Hasan Fındıklı yaptığı açıklamada; bu süreçte destek veren tüm eğitim çalışanlarına verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı teşekkür ederim. Öncelikle değerli öğretmen arkadaşlarımıza, eğitim çalışanı emekçilerimize Ürgüp Tes yönetim kurulu olarak teşekkürü bir borç biliyor, yüklendiğimiz sorumluluk ile daha fazla çalışmak zorunluluğumuzun bilincinde olarak, aldığımız güç ve yetki ile Eğitim çalışanlarının sorunlarını gündeme getirerek, çözmek için gerekli çalışmaları yaparak, evrensel insan hakları ilkesi doğrultusunda İnsanca, şerefli ve onurlu duruşumuz ile mücadelemize devam edeceğiz. Türk Eğitim Sen gündelik siyasi rüzgarlara göre pozisyon alan bir sivil toplum kuruluşu değildir. Kuvay-ı milliye ruhuyla Ne Mutlu Türküm Diyene! İfadesinde karşılık bulan ruhla büyük Türk Milletinin hizmetkarıdır. İfadelerini kullandı.


ÜRGÜP SENDİKA ÜYE DAĞILIMI

TES: 209

EBS: 160

GÜLŞEHİRDE YETKİLİ SENDİKA TÜRK EĞİTİM SEN

Türk Eğitim Sen Gülşehirde Yetkili Sendika olarak eğitim çalışanlarından aldığı gücü eğitimciler için kullanmaya devam ediyor.

Gülşehirde 15 Mayıs yetkili sendika belirleme sürecinde bugün

Türk Eğitim Sen 135 üye,

Ebs 109 üye şeklinde mutabakat metinleri imzalanmıştır.

TES. Gülşehir ilçe başkanı Ümit Kılıç yaptığı açıklamada gecen sene eğitim çalışanları Türk Eğitim Seni Gülşehirde yetkili sendika yapmışlardı. Bizde üzerimize yüklenen görev ile eğitim çalışanlarının istek ve taleplerini problemlerini çözme noktasında mücadelemizi sürdürdük. Mücadelemizde bizlere destek veren her bir üyemize, ilçe yönetim kurulumuza sonsuz güven ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz eğitim çalışanlarının büyük Türk milletinin hizmetindeyiz. Çalışanlardan aldığımız güçle geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürkün ortaya koyduğu irade ve kuruluş değerlerimiz anayasamızın değiştirilemez hükümleri kırmızıçizgimizdir. Bunun yanında çalışanların sosyo ekonomik yaşam seviyelerini yükseltmek özlük ve mali haklarımızın savunulması için mücadele ederek eğitim çalışanlarının mutluluğunu ilke edinerek büyük ve müreffeh Türkiye idealiyle sendikal faaliyetlerimizi yerine getirme mücadelesi yapmaktayız. Dedi.

TEŞEKKÜRLER HACIBEKTAŞ

Hacıbektaş ilçemizde 15 Mayıs 2023 yetkili sendika belirleme mutabakatı imza altına alınmıştır. İlçe temsilcimiz Hüseyin Ünsal nezdinde Hacıbektaşta ki tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz.

TES. Şube başkanı Tayfur Urgenç; “Türk Eğitim Sen siyasal konjektürel gelişmelere göre pozisyon alan bir sendika değildir. Türk Eğitim Senin temel ilke ve değerleri Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundaki ruhta gizlidir. Kuvayı Milliyede gizlidir. Türk Eğitim Sen Milli mücadele yıllarındaki milli dernekler gibi vatanperverlik duyguları ön planda olan bir STKdır. Türk Eğitim Sen gücünü üyelerden alır. Üyelere kullanır. Hacıbektaş’ın kıymetli eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı