Ücretli Öğretmenlik Emek Sömürüsüdür!

Öğretici: Ücretli Öğretmenlik Emek Sömürüsüdür!

Sendika 07.11.2023, 22:18
Ücretli Öğretmenlik Emek Sömürüsüdür!

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ücretli öğretmenlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Asgari ücretin dahi altındaki ücretlere çalıştırılan ücretli öğretmenliğin bitmesi gerektiği belirterek ücretli öğretmenlerin aldıkları ücretleri paylaştı..

Açıklamaları şöyle;

 Bu tablodaki rakamlar asgari ücretin dahi altında çalıştırılan ücretli öğretmenlerin bir aylık geliridir. Herhangi bir iş yerinde asgari ücretin altında kimse çalıştırılamıyor iken MEB eliyle okullarda asgari ücretin dahi altında ücretli öğretmen çalıştırılmaktadır.Asgari ücretin dahi altında çalıştırılan ücretli öğretmenlik sistemi bir emek sömürüsüdür. Aynı öğretmenler odasında ücretli, geçici, sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler bulunmaktadır. Her daim söylediğimiz gibi öğretmenin ücretlisi, geçicisi, sözleşmelisi olmaz! Öğretmen sadece ve sadece KADROLU olur.

Asgari ücretin dahi altında çalıştırılan ÜCRETLİ öğretmenlik son bulmalı, boş kadrolar için kendi alanında mezun olmuş atama bekleyen meslektaşlarımızın ataması yapılmalıdır.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (1)
Ahmet 3 hafta önce
Çok uzucu
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı