Suçlarını ve alığı cezaları yazan okul müdürü "bu işten nasıl sıyrılabilirim?" diye sordu.
Gelen cevaplar ise bir hayli ilginçti.

Kurtuluş Yolu Arıyorum.. Geçirdiğim bir soruşturmadan; - farklı sebepten dolayı 2 tane suç duyurusu, - yine farklı sebeplerden dolayı 4 tane kademe ilerlemesinin durdurulması, - farklı sebeplerden dolayı 2 maaş kesim cezası; idarecilik görevinin üstümden alınması, - haksız nedenden dolayı aldığım paranın yasal faizi ile birlikte alınması cezaları teklif edilmiştir.. Bunlardan yırtabilir miyim? Yırtabilirsem de nasıl?

Üstelik suçlamarımaları da kabul ediyor:

Görevi kötüye kullanma ve gerçeğe aykırı belge düzenlemeden dolayı suç duyurusu yapılmış. Hepsi evrakla ispatlanmış. Raporla sübuta ermiş. Muhakkikler dediğim cezaları teklif etmişler.

Eğitimde '2 Haziran' tartışması! LGS'ye erteleme gelebilir Eğitimde '2 Haziran' tartışması! LGS'ye erteleme gelebilir

Arkadaşım müdür iseniz muhakkiklik yapmışsınızdır eminim. Bu saydıklarınızdan sübuta erdiğini de belirtmişsiniz. Yani ne olacağını biliyor olmalısınız. Aktif muhakkik görevini sık sık yapan biri olarak ifade etmeliyim ki pek bir kurtuluşunuz yok. Hiçbir muhakkik de sizi kurtarmak için kendini riske atmaz. Geçmiş olsun size.

Bir öğretmen ise akıl verenlere kızdı:

Neden akıl veriyorsunuz anlamış değilim. Bana biri izah etsin şunu. Suçu sabit diyor. Kendisi yaptıklarını onaylıyor. Suç işledim diyor. Bırakın da cezalandırılsın bi zahmet. Şu milletin birbirine suçtan yırtma akılları verme olayını çözemiyorum yahu. Siz de mi sürekli suç işliyorsunuz? Bu bir ahbap-çavuş ilişkisi mi? Anılarınız mı depreşiyor?