Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri E-Sınavı Başvuru Ve Uygulama Kılavuzu yayımlandı

Motorlu taşıt sürücü kursiyerleri için önemli bir adım atılarak, 2024 yılında uygulanacak olan E-Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu resmi olarak yayımlandı.

Sınavlar 04.02.2024, 20:37
Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri E-Sınavı Başvuru Ve Uygulama Kılavuzu yayımlandı

motorlu taşıt sürücü kursiyerleri için önemli bir adım atılarak, 2024 yılında uygulanacak olan E-Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu resmi olarak yayımlandı.

Başvuru ve Uygulama Detayları

e-Sınav, tamamen elektronik ortamda sınav uygulama ve değerlendirmesinin gerçekleştirildiği bir sistemdir.

Genel Müdürlük tarafından belirlenen e-sınav salonu açılan merkezlerde, "Özel MTSK Modülü" üzerinden başvurular alınacaktır.

Kayıtlı olan kursiyerler, Özel MTSK Müdürlüğünün bulunduğu ildeki e-Sınav merkezlerinde sınavlarına gireceklerdir.

Başvuru Aşamaları

Sorumlu oldukları derslerin eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, Özel MTSK Modülüne girerek e-Sınav başvurusu yapacaklar.

Başvuru için kursiyer bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak e-Sınav randevu sistemi içinde belirlenen tarihler arasında girilmesi gerekmektedir.

e-Sınav ücretini yatıran ve başvurusu onaylanan kursiyerler, sınav tarih ve saatleri otomatik olarak e-Sınav randevu sistemi tarafından belirlenecektir.

Kursiyerin, belirlenen tarih ve saatte sınava girmesi zorunlu olup, aksi takdirde sınav hakkını kullanmış sayılacaktır.

Mazereti nedeniyle e-Sınava katılamayan kursiyerler hakkında Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği hükümlerine göre işlem yapılacaktır.


Sınav ve Başarı Durumu

Başarısız olan kursiyerler, en erken 15 gün sonra ve en geç 45 gün içinde randevu alarak tekrar sınava girmek zorundadır.

Sistemdeki fotoğrafın doğruluğundan, İçişleri Bakanlığı ile paylaşılan bilgilerin doğru işlenmesinden kursiyer, Özel MTSK müdürlüğü ve kursun bağlı bulunduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüğü sorumludur.

Not: E-Sınava katılacak kursiyerler, sertifika türlerine göre belirlenen derslerden sorumlu olacaklardır. Detaylı bilgiler ve uygulama kılavuzu için Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri E-Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu-2024ü indirebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı