Milli Eğitim Akademisi kuracaklar; üniversite sınavını kazanacak, eğitim fakültesini bitirecek, KPSS sınavına girip başarılı olacak ama yetmeyecek bir de akademide hazırlık eğitimi alacaklar. En az bir yıl sürecek eğitim süresince büyük kısmı ikamet ettikleri şehir dışında hazırlık eğitimine alınacaklar ve bunun karşılığında aylık 14.190 TL maaşa mahkum edilecekler.  BU TAKSİMİ KURT YAPMAZ, KUZULARA ŞAH OLSA.

Üniversitede verdiği eğitime güvenmedikleri akademisyenleri, akademide hoca yaparak başarı sağlayacaklar. 

Bir tost alınamayan ek ders ücretine zam yapmaktan imtina edecekler, sözleşmeli öğretmenliği kaldırmayacaklar, aile birliğini sağlamayacaklar, zorunlu hizmet bölgelerinde çalışan meslektaşlarımıza mali haklar sağlamayacaklar, Yüksek Lisans, Doktora eğitimini teşvik etmeyecekler, 
İl içi, il dışı tayinleri adil bir yöntemle düzenlemeyecekler, idarenin yanlış planlaması yüzünden öğretmeni norm fazlasısın diyerek resen ilçe grupları arasında atayacaklar. 

Emekli olacak öğretmene hiç atıfta bile bulunmayacaklar, ama öğretmenlikten nasıl geri hizmete çekeceklerini düzenleyecekler.

Basında, sosyal medyada, meydanlarda son olarak ise bakanın, bakan yardımcılarının, Genel Müdürlerin yüzüne anlattık ama ne yazık ki @Yusuf__Tekin'in inadını yenemedik. 

Ülkemizin geleceğini yetiştirecek öğretmenleri ruhen bitirmeye yönelik bir kanununla MEB intihar etmektedir.

Talip Geylan'dan Tepki: "Haziran enflasyonu da %1,64 çıkarıldı. Helal olsun!" Talip Geylan'dan Tepki: "Haziran enflasyonu da %1,64 çıkarıldı. Helal olsun!"

Öğretmenin itibarı için çıkılan yolda, öğretmenlik mesleğini bitirmeye yönelik bir düzenlemeyle gelecekler bir de bunu yüzümüze bakıp utanmadan övecekler.
 Bu sürecin müsebbibi sarı sendikalar ve MEB'in tetikçisi sendikalardır. 
Bu başkanlara MEB üstün başarı belgesi vermelidir.      HAK ETTİLER.
Son sözümüz, 
Bu yasayı eğer öğretmen düşmanları hazırlasaydı ancak bu kadar yapabilirlerdi.

Levent Kuruoğlu
Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkanı

Editör: Selim CAN