Sendika, Ocak ayında yılbaşı kutlaması adı altında bakanlık yöneticilerine yeni yıl kutlama mesajıyla beraber hediye olarak Vakko'dan 5 bin TL yüklü hediye kartı verdi. Üyelerine ise bardak dağıttı.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan imzasıyla gönderilen yeni yıl tebriği ve hediye kartı sendika üyeleri arasında tartışmalara neden oldu. Edinilen bilgiye göre bazı MEB yöneticileri hediyeyi kabul etmeyip iade etti.

Türk Eğitim-Sen'e üye bir bakanlık çalışanı, sendikaların üyeleri sayesinde var olduğunu ancak üyelerini görmezlikten gelen bir yaklaşım içinde olduklarını söyledi:

"Uzun süredir üyesi olduğum sendikam Bakanlık bürokratlarına hediye adı altında verdiği alışveriş kartı, sendikamız tarafından bize hiç değer verilmediğini bir kez daha gösterdi. Elbette üyeleriyle beraber Bakanlık yöneticilerine de hediye verilebilir.

Neticede bürokratlar da eğitim emekçileridir ve her türlü değeri hak ediyorlar. Ancak varlık sebebi olan üyelerini yok sayıp sadece bazı üst düzey yöneticilere hediye olarak değerlendirilmeyecek miktarda bir alışveriş çeki veriliyorsa bu bize yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Bunu duyunca inanmak istemedik. Araştırdık, maalesef doğruymuş."

Eskişehir Sağlık-Sen hakkında suç duyurusu yapıldı Eskişehir Sağlık-Sen hakkında suç duyurusu yapıldı

Bürokrasi Haber