Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul mitingi konuşmasında Salı günü ücretlerle ilgili açıklama yapılacağını ifade etmesi üzerine, “Beklentimiz, Temmuz zammından müstakil şekilde gelir kaybını telafi edecek bir seyyanen artış müjdesidir” dedi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanvekili ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul mitingi konuşmasında, Salı günü ücretlerle ilgili açıklama yapılacağını ifade etmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Geylan, kamu çalışanları ve emeklileri olarak beklentilerinin, Temmuz zammından müstakil şekilde, gelir kaybını telafi edecek bir seyyanen artış müjdesi olduğunu bildirdi.

Türk Eğitim Sen Proje okulları ile ilgili çalıştay yapacak Türk Eğitim Sen Proje okulları ile ilgili çalıştay yapacak

Talip Geylan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul mitingi konuşmasında Salı günü ücretlerle ilgili açıklama yapılacağını ifade etti. Kamu çalışanları ve emeklileri olarak beklentimiz, Temmuz zammından müstakil şekilde, gelir kaybımızı telafi edecek bir seyyanen artış müjdesidir. Toplu sözleşme gereği, 2023’ün ikinci altı ayı için Temmuz’da yapılacak yüzde 6 zam ve enflasyon farkıyla birlikte, Ocak ayında olduğu gibi, tatmin edici bir refah payı düzenlemesi ve bunun yanı sıra seyyanen zam yapılması elzemdir.”