Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ücretli öğretmenlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Asgari ücretin dahi altındaki ücretlere çalıştırılan ücretli öğretmenliğin bitmesi gerektiği belirterek ücretli öğretmenlerin aldıkları ücretleri paylaştı..

Açıklamaları şöyle;

MEB sendika yöneticisi hakkında soruşturma başlattı MEB sendika yöneticisi hakkında soruşturma başlattı

 Bu tablodaki rakamlar asgari ücretin dahi altında çalıştırılan ücretli öğretmenlerin bir aylık geliridir. Herhangi bir iş yerinde asgari ücretin altında kimse çalıştırılamıyor iken MEB eliyle okullarda asgari ücretin dahi altında ücretli öğretmen çalıştırılmaktadır.Asgari ücretin dahi altında çalıştırılan ücretli öğretmenlik sistemi bir emek sömürüsüdür. Aynı öğretmenler odasında ücretli, geçici, sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler bulunmaktadır. Her daim söylediğimiz gibi öğretmenin ücretlisi, geçicisi, sözleşmelisi olmaz! Öğretmen sadece ve sadece KADROLU olur.

Asgari ücretin dahi altında çalıştırılan ÜCRETLİ öğretmenlik son bulmalı, boş kadrolar için kendi alanında mezun olmuş atama bekleyen meslektaşlarımızın ataması yapılmalıdır.

Editör: Haber Merkezi