Uzman öğretmenlik sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? Sınava katılan adaylar tarafından merak ediliyor. 19 Kasım Pazar günü saat 10:00 ile 13:00 arasında yapılan sınav kapsamında adaylar performanslarını kendileri ölçmek için sınav soruları ile cevap anahtarını merak ediyor.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SORULARI VE CEVAPLARI
Uzman öğretmenlik sınav soruları araştırılıyor. 19 Kasım Pazar günü 10:00 – 13:00 saatleri arasında düzenlenen uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav soruları da MEB tarafından yayımlanıyor. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı soru ve cevapları 20 Kasım 2023’te yayımlanacak. Uzman öğretmenlik sınav soruları ve cevapları yayımlandığında sitemizde de açıklanacak.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SORULARI CEVAP ANAHTARI EKRANI 2023
Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı soru ve cevapları 20 Kasım 2023 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

Adaylar sınava https://onlinesinav.meb.gov.tr/ adresinden internet erişimi olan herhangi bir ortamda (engelli tedbiri talep eden adaylar hariç) giriş yapacak. Sınavda beşer seçenekli 100 soru sorulacak, sınav süresi 135 dakika olarak uygulanacak. Sınav “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine “Sınavı Bitir” butonu olacak.

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Uzman öğretmenlik sınav sonuçlarının ise 24 Kasım tarihinden sonra açıklanması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından sonuçların 24 Kasım Cuma gününde sistem üzerinden açıklanması bekleniyor. Adaylar giriş bilgilerini doldurarak sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

SORULARI YORUM OLARAK YAZABİLİRSİNİZ

İstanbul Üniversitesi AUZEF soru kitapçığı ve cevapları açıklandı mı? İstanbul Üniversitesi AUZEF soru kitapçığı ve cevapları açıklandı mı?

Sınava katılan öğretmenlerden sorulara ilişkin bilgileri paylaşıyoruz.

Siz de aşağıdaki yorum kısmına sorulardan hatırladıklarınızı yazabilirsiniz.