BİM'e Uygun Fiyatlı Bisikletler Geldi BİM'e Uygun Fiyatlı Bisikletler Geldi

Ekim 2023 itibari ile banka ve elektronik para kuruluşu olarak 55 üyesi bulunan Troy kartın alışveriş hacminin bu yıl, ekimde ocak ayına göre yaklaşık 14 kat artarak 48 milyar lira seviyesine yükselirken 2023 başından itibaren TROY kartlar ile toplam 239,2 milyar liralık işlem gördüğü de belirtildi. Tory kartın yerli ve milli bir kart olması son yaşanan boykot olaylarından sonra da kendisine olan ilgiyi haziran ayına göre 3 kart attırdı. İşte tüm detaylar...

TROY kart nedir?

Troy kart çalışmalarına 2015 yılında başlanmış ve 2016 yılında hayata geçirilmiş yerli ve milli bir karttır. Tory logolu 19 milyon kart bulunurken bu kartlar ile alanındaki en güncel teknolojilerde kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu kart ile Pos cihazlarında, e-ticaret alanlarında ve ATM’lerde işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebilirken kullanılan diğer kartlar gibi anlaşmalı iş yerlerinden taksit, ekstra puan toplama ve kazanç sağlama gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Ekim 2023 ayı itibari ile kendisine artan ilgiden dolayı işlem hacmi de büyüyen Troy kartlarda 2023 başından itibaren TROY kartlar ile toplam 239,2 milyar liralık işlem yapıldı.

TROY logolu kartlar ile gerçekleşen alışveriş hacmi bu yıl, ekimde ocak ayına göre yaklaşık 14 kat artarak 48 milyar lira seviyesine yükselirken, 2023 başından itibaren TROY kartlar ile toplam 239,2 milyar liralık işlem yapıldı.

Troy karta ilgi büyüyor!

Son dönemde ilk çıktığı zamandan bu yana daha çok ilgi gören Troy kartın taleplisi oldukça artıyor. Haziran ayına göre bu ayda talebi 3 kat artan Troy kartın milli ve yerli olması ise vatandaşların ilk tercih sebeplerinden biri oluyor. Uzun süredir Troy kartı kullanan bir vatandaş ise memnuniyetini; "Yerli ve milli olduğu için TROY kartı tercih ettim, çevreme de tavsiye ediyorum." ifadeleri ile aktarıyor.

Editör: Haber Merkezi