Kamuajans.com sitemiz [email protected] mail adresine gönderilen bir iletide Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dair bir çok vahim iddiada bulunurken ayıca 2019-2020 Eğitim öğretim yılında Suriyeli öğrencilerin taşınması ihalesinde fazla ödeme yapıldığı ve bu iddialara dair belgeler şu şekilde oldu.

Okullarda yapılan inşaat ihalelerinde, bitmeyen işlerde ödeme yapılması,Aynı iş için mükerrer ihale yapılması,İhalelerde haksız ödemeler için, komisyon üyelerine baskı yapılması,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına kurulan derneğe,Özel öğretim kurularından zorla bağış alınması,İlçe Milli Eğitime tahsis edilen aracın özel işlerde kullanılması, Ödenekle alınan yakıtın, üçüncü şahıslara satılması,Engelli öğrenci taşıma ihalesinde, rehber personel çalıştırılmadığı halde, çalışmış gibi ödeme yapılması,Suriyeli öğrencilerin taşınması ihalesinde mesafenin, gerçek mesafeden fazla gösterilerek fazladan ödeme yapılması,Okulların öğrenci servis ihalelerine İlçe Milli Eğitim Müdürünün müdahale etmesi,Sınav görevlerinin verilmesinde usulsüzlük yapılması iddiaları ile soruşturma açıldığı haberi 22 Kasım 2022 tarihinde basına yansımıştı.

Şimdi de 2019-2020 Eğitim öğretim yılında Suriyeli öğrencilerin taşınması ihalesindeki yolsuzluk gündem oldu.

Bakanlık müfettişlerinin yaptığı denetimde, Servis firmasına haksız ödeme yapıldığı tespit edildi. Ödemenin ilgili firmadan tahsil edilmesi, edilemediği takdirde sorumlu kişilerden tahsil edilmesi ve disiplin işlemlerinin başlatılması istenildi.

Ancak firma ödemeye itiraz edip ödeyeceğini bildirdi.

Buna rağmen ilgililer hakkında herhangi bir işlem yapılmadı.

15 Temmuz kutlamasında skandal: Okul müdürü darp edildi 15 Temmuz kutlamasında skandal: Okul müdürü darp edildi

Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı haksız ödemenin kimin tarafından ödeneceği, ilgililer hakkında neden işlem yapılmadığı merak ediliyor.

İşte o belgeler.

Editör: Haber Merkezi