Asıl iş kolunda CİMER cevabı geldi: Cumhurbaşkanlığı asıl iş kolu görüşü

Taşeronların asıl iş kolu sorunu 1 Kasım’da Toplu İş Sözleşmesi öncesi çözüm bekleyen en acil konu. Asıl iş kolu sorununun çözümü TİS sürecini de belirleyecek. Sendikalar arasında görüş ayrılığı yaşanan bu konuda bir işçinin başvurusu üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) görüş bildirdi.

4-B/4-C/4-D li 17.09.2020, 22:36
Asıl iş kolunda CİMER cevabı geldi: Cumhurbaşkanlığı asıl iş kolu görüşü

YARDIMCI İŞ KOLU DA ASIL İŞ KOLUNDA
Bir taşeron işçi, CİMER’e asıl iş kolları ile ilgili bir soru yöneltti. İş kolu sorununun nasıl olacağının sorulduğu yazıda CİMER, yardımcı iş kollarının da asıl iş kolunda sayılacağını söyledi.

Bu noktada CİMER’in; “Ayrıca 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi kanununun 4. maddesinin ikinci fıkrasında “Bir işyerinde yürütülen asıl işe yardımı işler de , asıl işin girdiği işkolundna sayılır” hükmü yer almaktadır” cevabı son derece açıklayıcı oldu.

Kamu Bülteni’nin haberine göre konu ile ilgili görüş yazısının tam metni şöyle;

Yorumlar (1)
Ali 1 ay önce
Allah devletimizden razı olsun Umarım ek ücret alıp az çalısan aşçılar için Birşeyler yapılır Ben çok çalıştığım bellidir Masa silme Yer süpürme Yer yıkama Tabak silip yıkama Tencere yıkama Tuvalet yıkama Aşçıya yemek yapma yardımı Yemek dağıtma Yemekhanede bütün işleri ben yapıyorum Aşçı yemek pişirip dağıtıyor Özellikle beni kendi işi için çalıştırıyor Birde aşçı ek ücret alıyor Bu adalet mi
banner51
14°
sisli
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:34