Hak-İş ve Öz Sağlık-İş'ten kamu işçilerine Ek Protokol müjdesi

HAK-İŞ’in ve Öz Sağlık-İş’in sürekli gündeme getirdiği ve mücadelesini verdiği Ek Protokol imzalandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan binlerce sosyal hizmet emekçisinin günlük yevmiyeleri Mart ayı itibariyle 1000 TL’ye, Mayıs ayı itibariyle de 1.113 TL’ye yükseltilecek.

4-B/4-C/4-D li 30.01.2024, 15:46
Hak-İş ve Öz Sağlık-İş'ten kamu işçilerine Ek Protokol müjdesi

HAK-İŞ’in ve Öz Sağlık-İş’in sürekli gündeme getirdiği ve mücadelesini verdiği Ek Protokol imzalandı. Ek Protokol ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere KÇP’ye uyumlu olmayan bazı üniversite ve kurumlarda çalışan emekçilerin ücretlerinde iyileştirme yapıldı.

HAK-İŞ Konfederasyonu’nun ve Öz-Sağlık-İş Sendikası’nın mücadelesini verdiği Ek Protokol talebi karşılık buldu. HAK İŞ’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Öz Sağlık-İş’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile TÜHİS’e ilettiği EK Protokol bugün imzalandı.

İmzalanan Ek Protokol ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere KÇP’ye uyumlu olmayan bazı üniversite ve kurumlarda çalışan emekçilerin ücretlerinde iyileştirme yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda görev yapan binlerce sosyal hizmet emekçisinin günlük yevmiyeleri Mart ayı itibariyle 1000 TL’ye, Mayıs ayı itibariyle de 1.113 TL’ye yükseltilecek.

Genel Başkan Sert: Binlerce Sosyal Hizmet Emekçimizin Ücretlerinde İyileştirme Yapıldı.

Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert, Ek Protokol ile binlerce işçinin enflasyon karşısında korunduğuna dikkat çekerek, “Aylardır verdiğimiz mücadele sonuç verdi. EK Protokol ile büyük bir haksızlık giderilmiş oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere KÇP’ye uyumlu olmayan bazı üniversite ve kurumlarda çalışan emekçilerin ücretlerinde iyileştirme yapıldı. Ek Protokol’ün imzalanması için irade ortaya koyan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’a, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Işıkhan’a, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaş ile TÜHİS yöneticilerine emekçi kardeşlerim adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KÇP EK Protokol metnini okumak için TIKLAYINIZ;

KCP-2023-EK-PROTOKOL-1.pdf

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı