Kocaeli Büyükşehir'de işçilerin yüzü güldü

Öz Sağlık İş Sendikası ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki Belde AŞ bünyesinde çalışan personeli kapsayan toplu iş sözleşmesi’ne Ek Protokol imzalandı. Bu protokolle birlikte çalışanların yüzü güldü.

4-B/4-C/4-D li 27.01.2022, 13:11
Kocaeli Büyükşehir'de işçilerin yüzü güldü

Öz Sağlık İş Sendikası ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki Belde AŞ bünyesinde çalışan personeli kapsayan toplu iş sözleşmesi’ne eklenen Ek Protokolle haftalık çalışma saatleri 40 saat olarak düzenlendi.

Hasta Nakil Ambulans birimi ve evde bakım hizmetleri biriminde çalışan işçilerin uzun süredir yaşadıkları çalışma saatlerine yönelik mağduriyet, Öz Sağlık-İş sendikası Kocaeli Şube Başkanı Sedat Balkanın girişimleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın sayesinde sona erdi. Özellikle pandemi sürecinde en ön saflarda mücadele eden işçiler, çalışma saatlerine yönelik yapılan düzenleme sayesinde rahat bir nefes alacak.

Şube Başkanı Sedat BALKAN, yaptığı açıklamada, “Uzun süredir üyelerimize ek fayda sağlamak adına gerekli görüşmelerimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ek protokolün imzalanmasında üyelerimizin hakkının ve emeğinin daha iyi yerlere gelmesi için tüm taraflar iyi niyet ve samimiyet göstererek büyük gayret sergiledi. Bu süreçte başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AJANS KAMU - ÖZEL HABER

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (1)
Sosyal hizmet kölesi 4 ay önce
Hayatınız yalan dolan aile bakanlığını kepaze ettiniz aldığınız aitlarla Sefa içindesiniz üç kuruşa muhtaç ettiniz bizi
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı