Mahmut Arslan'a tepkiler çığ gibi büyüyor!

696 Sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilerin asıl iş kolu yerine yardımcı iş kolunda toplu sözleşmeye dahil edilmesi gerektiğini savunan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan işçileri fena kızdırdı. Arslan'a tepkiler günden güne çığ gibi büyüyor.

4-B/4-C/4-D li 05.10.2020, 16:24 05.10.2020, 17:09
Mahmut Arslan'a tepkiler çığ gibi büyüyor!

Hak-İş Konfedarasyonu Başkanı Sn. Mahmut Arslanın kamuda 696 sayılı KHK 4/D kadrosuna geçen işçilerin 1 Kasım 2020den sonra yapılacak çerçeve sözleşme sonrası asıl işkollarına geçişinin Anayasaya aykırı olduğunu beyan etmesi üzerine on binlerce işçi Arslana tepki gösterdi.

GÜNLERDİR TEPKİLER DİNMEDİ

Sosyal medya platformlarında bir araya gelen işçilerin Hak-İş Başkanı Mahmut Arslana tepkisi dinmek bilmiyor.

İşçiler adına açıklama yapan sosyal medya temsilcisi Samsun Gazi Hastanesinde görevli Bahri Kılınç, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslanın gerek basın yoluyla, gerek sosyal medyada gerekse televizyon kanallarında bu kararlığını vurgulaması ve gerek Meclis bürokrasisi noktasında çalışanların mevcut genel iş kollarında kalması için tam saha lobi faaliyetleri yürüttüklerini ve biran önce Meclisten bu kanunun çıkması için gösterdikleri çabayı esefle izliyoruz.

HAKKIMIZI GASP ETTİRMEYECEĞİZ

696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen 4/Dli çalışanlar olarak devletimizin bizimle yaptığı çerçeve sözleşme sonrası 1 kasım 2020den itibaren asıl iş kollarımıza geçmek en doğal hakkımızdır. Bu hakkımızı gasp etmek isteyen kim olursa olsun buna müsaade etmeyeceğiz. Hakkımıza sahip çıkmak için son ana kadar kararlılığımızı göstereceğimizi ve çeşitli etkinliklerle sesimizi duyarmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğimizin bilinmesini isteriz. 

HEVESLERİ GURSAKLARINDA KALACAK

Bizler 1 Kasım itibariyle bu karanlıktan aydınlığa çıkacağımıza kesin olarak inanıyoruz. Süreci baltalamak isteyenlerin, bize üvey evlat gözüyle bakanların hevesleri gursaklarında kalacaktır. Devletimize olan güvenimiz tamdır. Bir kaç sendikacının hayallerine umutlarımızı yem ettirmeyeceğiz. Makam ve koltuk sevdası uğruna, çalışanın, emekçinin ve alın teri döken işçilerin yanında olmak yerine, karşısına geçmenin ne acı bir durum olduğunu bugün görmek ismeseler de yarın muhakkak fark edeceklerdir. Bu nedenle sonuna kadar haklı mücadelemizi sürdüreceğiz. Yılmadan, bıkmadan, tüm fırtınalara ve kasırgaslara rağmen umudumuzu hep diri tutacağız. Sosyal platformda sonuna kadar haklılığımızın savunucusu olmaya devam edeceğiz. 

BU AKŞAM DAHA BÜYÜK BİR ETKİNLİK DÜZENLEYECEĞİZ

Kılınç konuşmasının devamında, bu akşam 696 sayılı KHK ile kadroya alınan 4 Dli çalışanlar olarak Twiterda hukuksal verilmiş hakkımızın gasp edilmemesi için etkinlik düzenliyoruz. Etkinlik planlamamızı bu kez tüm sosyal medyada olabildiğinde tüm platformlarda duyurusunu önceden yaptık, bu akşam Twitterda gündemin ilk sıralarında yer alacağımıza inanıyorum.

#ASILİŞKOLUHAKKIMIZ Hashtagi ile Twitterda gündemin üst sıralarında yer almak ve sesimizi duyurmak istiyoruz. 

Bu nedenle işçi, emekçi, memur, amir, beyaz yaka, mavi yaka kim olursa olsun tüm Türkiyeden, tüm halkımızdan destek bekliyoruz. Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır sözü gereğince susmayacağız. Bu vesileyle de tüm milletimizden yoğun katılımla desteklerini bekliyoruz, dedi.

Kılınç son olarakl, Hak-İş Konfedarasyonunun iş kollarımıza karşı gerek Meclis, gerek bürokrasi ve gerek basında uyguladığı lobi faaliyetlerine karşı 696 4/D çalışanları olarak bu ekmek kavgasından başarıyla çıkmak için elimizden geleni yapacağımızın tüm kamuoyu tarafından bilinmesini arz ederiz, açıklamalarında bulundu.

4 DLİ İŞÇİLERİN SOSYAL MEDYA TEMSİLCİSİ BAHRİ KILINÇ

AJANS KAMU - ÖZEL HABER

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (3)
Betül 3 hafta önce
Ek ücret mesai parası kalksın
Herkes aynı ücret alsın
Az çalışanlar fazla ücret alması hoş değil
Hakiki kadro istiyoruz
Kadrolarda olan bütün hükmünü istiyoruz
Nur 3 hafta önce
Bir işçi emekçisi olarak değil bir insan olarak bu yapilan haksizligi Asla kabul etmiyorum bedenen yorulan biz her ise koşan biz işyerinde bir işçiden daha çok bir jokey gibi bir tenis topu gibi ordan orayaordan oraya koşturulmak zorunda birakildigim için hakkımızı yedikleri için yada şöyle diyeyim yazdırdıkları için asla kabul atmıyorum düşünün bir memur var sabah saat 9.30 da iş yerine gayet relax geliyor çay odasına giriyor saat 10.30 10.45 e kadar kahvaltı kahve sigara olmazsa olmaz bu kadar rahatlar ve saat 15.00 da çantasını sırtına vurup arkasına dönüp bakmadan gidebiliyor ve işin garip tarafida bu insan benim maaşımın 2 katı naaş alıyor çok garip bir dünyada yaşıyoruz degilmi düşünüyorum da bu insan gibi daha coooook var acaba gece başını yastığa koyunca hicmi vicdani sızlamıyor bu tür insanlarin görüyoruz bu insanlarıRabbimin yüce adaletine sığınıyorum başka diyecek bişeyim yok yazık çoook yazik
Fk 3 hafta önce
Nasıl bir kursaksa
banner51
19°
kapalı
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:58
Güneş 07:23
Öğle 12:53
İkindi 15:44
Akşam 18:12
Yatsı 19:33