Öz-Sağlık-İş Sendikası Toplu Sözleşmede İmzayı Attı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görev yapan sosyal hizmet işçileri adına TÜHİS ile Öz Sağlık-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi müzakerelerinde anlaşma sağlandı. İşte gelişmeler..

4-B/4-C/4-D li 28.04.2022, 17:38 28.04.2022, 22:07
Öz-Sağlık-İş Sendikası Toplu Sözleşmede İmzayı Attı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada: "Bakanlığımız bünyesindeki sağlık ve sosyal hizmetler kollarına bağlı işyerlerinde, yetkili işçi sendikası Öz Sağlık-İş ile yürütülen görüşmeler sonucunda toplu iş sözleşmesi için anlaşma sağlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi. 

Konuyla ilgili Öz Sağlık Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert açıklamasında; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görev yapan sosyal hizmet işçileri adına TÜHİS ile yürüttüğümüz toplu iş sözleşmesi müzakerelerinde anlaşma sağlanması üzerine alınan grev uygulama kararımız bugün itibariyle kaldırılmıştır.

Bu süreçte aldığımız karara ve yaptığımız çalışmalara katkı ve destek veren teşkilatımız ve üyelerimiz ile sağduyulu yaklaşımlarından dolayı ASHB Bakanı sn. Derya YANIK, ÇSGB Bakanı sn. Vedat Bilgin ve TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek’e teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum…, ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı