Öz Sağlık-İş'ten Ek Protokol Hamlesi

Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert, binlerce kamu işçisinin ücretlerinin enflasyon karşısında korunabilmesi için Ek Protokol talebini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a iletti.

4-B/4-C/4-D li 17.01.2024, 21:14 17.01.2024, 21:35
Öz Sağlık-İş'ten Ek Protokol Hamlesi

Görüşmede Genel Başkan Sert, Ek Protokol’ün yapılmasıyla binlerce işçinin enflasyona karşı korunacağını ve sahada büyük bir memnuniyet oluşacağını dile getirdi.

Bakanlıkta gerçekleştirilen görüşmede Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert’e Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Doğan, Adem Yavuz ve Mustafa Özüpek eşlik etti.

“Ek Protokol Zorunluluk Haline Geldi”

Görüşmede Genel Başkan Sert, KÇP’nin EK Protokol ile iyileştirilmesi gerektiğini dile getirdi. 

Toplu İş Sözleşmesi ile elde edilen hakların enflasyon karşısında erimemesi için Ek Protokol’ün zorunluluk haline geldiğini vurgulayan Sert, bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’dan destek istedi.

“Ek Protokol ile Büyük Bir Memnuniyet Oluşur”

Binlerce işçinin Ek Protokol ile haklarının iyileştirilmesini büyük bir umutla beklediğini söyleyen Sert, EK Protokol’ün yapılmasıyla sahada büyük bir memnuniyet oluşacağını söyledi.

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, bu konuyla ilgili gerekli hassasiyetin ve gerekli çalışmaların yapılması yönünde gayret sarf edeceklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı