Türk-İş'ten işkolu tescili için Sağlık Bakanlığı'na yazı

Türk-İş'e bağlı Sağlık-İş sendikası 4 D'li işçilerin 17 No'lu Sağlık ve Sosyal Hizmetler İşkolundan tescillerinin yapılması için Sağlık Bakanlığı'na yazı gönderdi.

4-B/4-C/4-D li 09.10.2020, 16:51
Türk-İş'ten işkolu tescili için Sağlık Bakanlığı'na yazı

Türk-İşe bağlı Sağlık-İş sendikası 4 Dli işçilerin 17 Nolu Sağlık ve Sosyal Hizmetler İşkolundan tescillerinin yapılması için Sağlık Bakanlığına yazı gönderdi.

1 Kasımın yaklaşmasıyla birlikte bugüne kadar uyuyan sendialar, üst üste açıklamalar yapmaya başladı. Hak-İş Sendikası işçilerin yardımcı iş kollarından tescil edilmesine yönelik basın açıklamaları yaparken, Türk-İşin geç kalınmış bir tescil yazısı bugün elden ele dolaştı. Çalışanlar bugüne kadar Türk-İşin ve Genel Başkan Ergün Atalayın tatmin edici bir açıklamada bulunmadığını merak ediyor. Çalışanlar bu zorlu süreçte kimsenin kendilerine destek vermediğini ve adeta üvey muamelesi görmeleri için herkesin mücadele ettiğini ifade ediyor.

Gelinen noktada Çalışma Bakanlığının ACELE VE GÜNLÜ olarak kurumlara gönderdiği yazının süresinin dolmasına bir kaç gün kalmışken, sendikaların üst üste açıklamalarda bulunması kafaları karıştırdı. Bugüne kadar sessizliğini koruyan sendikalar son günlerde hayli yoğun mesai harcamaya başladı. 

Türk-İşe bağlı Sağlık-İş Sendikasının bugünkü yazısının bugüne kadar neden gönderilmediği ise bilinmiyor, işçiler bu sorunun cevabını bekliyor!

İŞTE SAĞLIK BAKANLIĞINA GÖNDERİLEN O YAZI

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (5)
Celil 2 hafta önce
Hakiki kadro istiyoruz
Ali 2 hafta önce
Tayin hakkı istiyoruz
Celil 2 hafta önce
Hakiki kadromuz ne zaman olacak
Aydın 1 hafta önce
Nedir bu. Bunlar okumadan kadrolu oluyor. Taşaron olarak kalsınlar. Fazlası iyi değil. Taşaron olarak kalsınlar. Batıda ücret çok gider. Herkes eşit ücret ister. Buneki. Herkes taşaron olsun. Eşit ücret nedir. Bizde insanız. Batının bütcesi çoktur. Doğu tarafına göre. Herkes taşaron olsun. Herkese eşit ücret nedirki
4 d 696 işçi 1 hafta önce
Neden. Bu zamana kadar hiç bir yorum yapmayan sendikalar 1. Kasım yaklaşınca mı akıllarına 696 4 d işçi. Geldi
banner51
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:14
Öğle 12:54
İkindi 15:53
Akşam 18:24
Yatsı 19:43