MEMUR EMEKLİ VE ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI MEMUR EMEKLİ VE ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Dar gelirli olan ailelere özel olarak Kurban Bayramı’ndan önce maddi yardım ödemesi gerçekleştirilecek. Söz konusu yardımlar hakkında bütçe ayıran bakanlık dar gelirli ailelerin desteklenmesi amacıyla bir proje geliştirdi. Bu ödemeleri almak için vatandaşların başvuru şartlarını karşılaması gerekiyor. Başvuru şartlarını karşılayan ailelere maddi yardımda bulunacak. Peki başvuru şartları nelerdir? Bayram öncesi yapılacak olan maddi destek ne kadar olacak?

Ödemeleri almak için başvuru şartları neler?

Bakanlık tarafından dar gelirli ailelere yapılacak olan maddi yardım ödemelerine başvuru yapabilmek için ailelerin bir ayda kazanç elde ettikleri tutarın, hane halkı sayısına bölümü sonucundaki tutarın asgari ücretin 3/1'inden az bir miktara karşılık geliyor olması gerekmektedir.

Belirtilen bu şartı taşıyan ailelere ayda 1250 TL ödeme imkânı sağlanacaktır. Ayrıca çocuğu olan ailelere ise ek yardım fırsatı da sunulmaktadır. Yapılacak olan ek çocuk yardımları için belirtilen tutarlar aşağıda sıralanmıştır.

Bakanlık çocuk sayısında göre ek ödeme yapacak!

Bakanlığın maddi anlamda destek sağlamak adına, dar gelirli ailelere yapacağı ödemelerin yanı sıra çocuğu olan ailelere ayrıca bir ödeme yapması söz konusudur. Bu kapsamda ek çocuk yardımı için çocuk sayısına göre değişiklik gösteren tutarlar aşağıda belirtilmiştir;

• 1- 2 çocuğu olan ailelere 350 TL yardım yapılacaktır,

• 3 çocuğu olan ailelere 450 TL yardım yapılacaktır,

• 4 çocuğu olan ailelere 550 TL yardım yapılacaktır,

• 5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan ailelere ise 650 TL ek ödeme yardımı yapılacaktır.