Öğretmenlik Meslek Kanunu sunumu için AK Parti MKYK'ya katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarında yapılacak mülakatlar konusunda, AK Partili vekillerden eleştiri aldı. İşte detaylar..
AK PARTİLİ VEKİLLERDEN BAKAN TEKİN'E ELEŞTİRİ
MKYK üyeleri, öğretmen atamalarında yapılacak mülakat ile ilgili endişelerini dile getirdi. Toplumda ‘Sadece AK Partili olanlar alınacak’ söylentilerinin dolaştığını Bakan Tekin’e aktardı. Bunun üzerine Tekin’in, “Kimsenin endişesi olmasın, jüridekiler ile sınava girenler birbirini asla tanımayacak. Süreç objektif ve şeffaf bir şekilde işleyecek” dediği belirtildi.

MEB ücretsiz yaz okulu başvurusu ne zaman alınmaya başlayacak? MEB ücretsiz yaz okulu başvurusu ne zaman alınmaya başlayacak?

BAKAN YUSUF TEKİN'DEN AK PARTİLİ VEKİLLERE TEPKİ!
Norm fazlası öğretmenler de gündeme geldi. 108 bin norm fazlası öğretmen sayısının 60 bine indirildiğine dikkat çeken Bakan Tekin’in bu sayının ilerleyen günlerde daha da düşeceğini söyleyerek "Lütfen bizden norm fazlası için ricada bulunmayın. Herkes görevlendirildiği yere gitsin, görevini yapsın" çıkışında bulunduğu ifade edildi.
(Mahmut Özay)