Adli Tıp Profesörünün saplantılı aşkı! Ajan tuttu, her anını takip etti

Ankara'da avukatlık yapan N.S.'ye saplantılı aşık olan Adli tıp profesörü Şerafettin D., genç kadının arkadaşı Merve D. G'yi arayarak ajanlık yapmasını söyledi.

ASAYİŞ 09.07.2021, 15:56
Adli Tıp Profesörünün saplantılı aşkı! Ajan tuttu, her anını takip etti

Merve D.G, arkadaşı N.S. ile internet ortamında yaptıkları konuşmalar ile günlük yaşamı hakkındaki bilgileri Şerafettin D.ye gönderdi. Kadının Şerafettin D. için çalıştığını fark eden N.S, şikayetçi oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Merve D.G,ye Özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ankarada avukatlık yapan N.S, Konyada staj yaptığı dönemde tanıştığı adli tıp profesörü Şerafettin D., ile tanışmasının ardından babasının şüpheli ölümü üzerinden yeniden görüşmeye başladı. Şerafettin D.nin evlenme teklifini kabul etmeyen N.S, hakaret ve tehditle karşılaştı. N.Snin şikayeti üzerine, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Şerafettin D. hakkında 9 ayrı suçtan soruşturma başlatıldı.

YANINA AJAN YERLEŞTİRMİŞ

N.S, bir arkadaşı aracılığı ile görüşmeye başladığı Korkutelinde yaşayan Merve D.G ile Şerafettin D.yi tanıştırdı. İddiaya göre Şerafettin D., Merve D.G.yi tehditle kendisine N.S hakkında anbean bilgi vermesini söyleyerek, ajanlık yapmasını istedi. Şerafettin D. Merve D.Gye "Bana onun hakkında bilgi vereceksin, ne yapıyorlarsa haber edeceksin, her şeyi söyleyeceksin, ajanlık yapacaksın" dedi. Merve D.G, genç kadının gittiği yerleri, görüştüğü arkadaşlarını ve konuşmalarını Şerafettin D.ye anlatmaya başladı. Şerafettin D.nin arkadaşının annesini araması üzerine Merve D.Gye görüşüp görüşmediklerini soran N.S, görüşmedikleri cevabın aldı. Merve D.G, konu ile ilgili mesaj görüntülerini Şerafettin D.ye gönderdi. Şerafettin D.nin mesaj görüntülerini N.Snin bir başka arkadaşına göndermesi üzerine durumu anlayan genç kadın, profesörden ve ajanından şikayetçi oldu.

N.SNİN NE YAPTIĞINI ANBEAN GÖNDERİYOR

Şerafettin D.nin konuşmaları gönderdiği N.Snin arkadaşı O.T, "Gönderileri okuduğumda bunun ne olduğunu sordum. Merve D.Gnin kendisine ajanlık yaptığını, tatil görüntülerini gönderdiğini, N.Snin neler yaptığını anbean gönderdiğini söyledi. Ben de kendisine kız istemiyor neden bu kadar uğraşıyorsun dedim. Bana evlenmek istediğini, kendisi ile evlenmeyecekse kimse ile evlenmesine izin vermeyeceğini söyledi" dedi.

AJANIN 3 YIL HAPSİ İSTENDİ

N.Snin şikayeti üzerine soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Merve D.G hakkında, aralarındaki konuşmaları Şerafettin D.ye gönderdiği gerekçesiyle Özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. Hazırlanan iddianame Ankara 41. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, Şerafettin D, hakkında ise Kendisi ile yapılan haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlayarak Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesine gönderdi.

Dilhan Dumanoğlu

Sabah

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:05
Güneş 05:51
Öğle 13:16
İkindi 17:10
Akşam 20:30
Yatsı 22:08