Eğitim İş Kocaeli Sendikası Kocaeli Şubesi, sendikaya kazandırdığı üye sayılarının sonucu olarak 15 Mayıs 2023 yetki sayımına göre İzmit, Darıca ve Çayırova’da yetkili sendika oldu. Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı ve şube yöneticileri bugün İzmit'te bulunan şube binasında bir araya gelerek konuyla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Sayısal verileri kamuoyu ile paylaşan Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Sabri Mutlu, “Üye sayımız 798 iken yüzde 80 artmıştır. Üye sayımız 1200’ün üzerine çıkarak Kocaeli’de de yetkiyi almaya çok yakınız” dedi.

“EĞİTİM EMEKÇİLERİNİ BİRLEŞTİRME HEDEFİMİZ BAŞARI İLE SONUÇLANMIŞTIR”
Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Sabri Mutlu tarafından yapılan açıklamada, “Öğretmen, egemen sınıfın çocuk avutucusu değildir. Öğretmen el açmaz öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez' diyen büyük eğitimci Fakir Baykurt'un ve Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda eğitim emekçilerini birleştirme hedefimiz başarı ile sonuçlanmıştır. 15 Mayıs 2023 yetki sayımına göre sendikamız Eğitim İş başta İzmit ilçesi olmak üzere Darıca ve Çayırova ilçelerinde de yetkili sendika olmuştur. Sendikamızın sayısal büyümesini asıl mimarı okullardaki üyelerimiz ve işyeri temsilcilerimizdir. İlkeli duruşlarından dolayı üyelerimize ve işyeri temsilcilerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sendikal yetkiyi almak demek sadece üyelerinin hak arayışını yapmak demek değildir. 


"ÜLKE GENELİNDE YETKİLİ SENDİKA OLMA YOLUNDA ÇALIŞMALAR SERGİLENECEKTİR"
Bugünden itibaren Eğitim İş; yetki almış olduğumuz İzmit, Darıca ve Çayırova ilçelerinde görev yapan tüm eğitim emekçilerinin sözcüsü ve hak arayıcısı olacaktır. Şube ve temsilcilik yöneticilerimizle yapacağımız sistematik çalışmalarla öncelikle ilimizin tümünde ve genel merkezimiz öncülüğünde ülke genelinde yetkili sendika olma yolunda çalışmalar sergilenecektir. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Dinlenmemek üzere  yol çıkanlar asla yorulmazlar' veciz sözünü kendimize ilke olarak kabul edecek; Akademisyen, İdari Personel, Şube Müdürü, Şef, Öğretmen, Memur, Yardımcı Hizmetler Personeli, Sayman, VHKI olmak üzere tüm eğitim emekçilerinin haklarının takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Eğitim Bir Sen'den öğretmenlere ''disiplin affı'' açıklaması Eğitim Bir Sen'den öğretmenlere ''disiplin affı'' açıklaması
Editör: Haber Merkezi