Bu sınıfa ayakkabı ile girilmesi yasak

Kırıkkale'de yarıyıl tatilinin sona ermesiyle binlerce öğrenci karne heyecanı yaşadı. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, ev ortamını aratmayan sınıfı da ziyaret ederek öğrencilerin karnelerini verdi.

Eğitim 20.01.2023, 21:30
Bu sınıfa ayakkabı ile girilmesi yasak

Bu sınıfa ayakkabı ile girilmesi yasak - Tıkla İzle

2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi. Yarıyıl tatiline giren öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Hasan Ali Yücel İlkokulundaki sınıfları ziyaret ederek, öğrencilere verdiği karnelerinin yanı sıra okuma kitabı da hediye etti. Ev ortamını aratmayan ve ayakkabı ile girilmesi yasak olan sınıfta eğitim gören öğrencilerin de karne heyecanına ortak olan Tekbbıyıkoğlu, vali olmak isteyen 2. sınıf öğrencisi Çınar Yaylaya da eğitim hayatında başarılar diledi.

Kent genelindeki 240 okulda yaklaşık 47 bin öğrencinin karne aldığını ifade eden Tekbıyıkoğlu, "Eğitim işi sadece çocuğun başarısı değil; çocuk, anne ve eğitimci kadrosunun başarısı. Bütün öğrencileri, anne, babalarını ve kıymetli öğretmenlerini tebrik ediyorum. Hepsine iyi tatiller diliyorum. Çocuklara da tatilin hakkını vermelerini temenni ediyorum" dedi. Sınıfında hazırladığı ev ortamında eğitim veren 2. sınıf öğretmeni Emre Delice, bu uygulamanın bir çok Avrupa ülkesinde de olduğunu belirtti.

Öğrencilerinin bu sayede çocuklar çok daha mutlu olduğunu anlatan Delice, "Sınıfı evleri gibi görüyorlar. Vakitlerinin çoğunu burada geçirmek istiyorlar. Bugünde Sayın Valimiz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz geldi. Onlarda ayakkabılarını çıkartıp içeri girdi. Kimi galoş giydi kimisi de ayakkabısını çıkardı. Öğrencilerimiz çok mutlu bizler çok mutluyuz. Vakit çok keyifli geçiyor" diye konuştu.

Karne alan öğrencilerden Mustafa Çakır, "Çok mutluyum karne heyecanıyla valimizi de görmüş olduk. O yüzden çok heyecanlıyım. Gezeceğiz oynayacağım. Dışarıdaki hayvanları beseleyeceğim" ifadesini kullandı. Vali olmak isteyen Çınar Yayla ise durumu iyi olmayan insanlara yardım etmek istediğini söyledi. Vali Tekbıyıkoğlunun okul ziyaretinde; Vali Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, idareciler ve öğretmenler hazır bulundu.

Hasan Ay

Kaynak: İHA
banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı