KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır? E devlet 2021-2022 KYK burs sonucu sorgulama

Eğitim 17.11.2021, 23:30
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

KYK burs sonuçları e devlet üzerinden ilan edilecek. GSB 2021-2022 Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs ve kredi sonuçları için gözler kurumdan gelecek açıklamada olacak. Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

Her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başvuruları alınan burs ve kredilerde belirli kriterlere göre yapılan sıralandırmanın ardından burs alacak öğrenciler belli oluyor. Kredi seçeneğini işaretleyen her öğrenci dilediği takdirde kredi kullanabiliyor, ancak krediler geri ödemeli oluyor.

KYK BURS VE KREDİ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçlar e-devlet üzerinden ilan edilecek. Sonuç tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmese de kasım sonunda değerlendirme işlemlerinin tamamlanması ve sonuçların erişime açılması bekleniyor.

SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

Bakan Kasapoğlu açıklamasında "Gençlerimizin taleplerini duyduk. GSB burs ve öğrenim kredisi başvurularını uzatıyoruz." ifadelerini kullanmıştı. Başvurular 10 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 23:59da sona erdi.

KYK BURSU NE KADAR, KAÇ TL?

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün öğrencilere sağladığı aylık burs ve kredi ücretleri her yıl belirleniyor.

2021 yılı için belirlenen ücret lisansta aylık 650 TL, yüksek lisansta 1300 TL ve doktorada 1950 TL.

2022 yılından itibaren zamlı ücretler aylık olarak hesaplara yatmaya başlayacak. Ancak 2022 yılı ücretleri henüz belirlenmedi. Aralık ya da ocak ayında gelecek yılın ücretlerinin de duyurulması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı