LGS MASKELERİ ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN

Dünyayı saran COVİT- 19 salgınına karşı mücadeleyi ilk andan itibaren başarılı bir şekilde yürüten Ülkemiz , Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde Meslek Liselerinde Tıbbi Malzeme üretimine başlayarak başarılı bir hamle gerçekleştirdiler.

Eğitim 14.05.2020, 01:36 14.05.2020, 01:39
LGS MASKELERİ ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN

Dünyayı saran COVİT- 19 salgınına karşı mücadeleyi  ilk andan itibaren başarılı bir şekilde yürüten Ülkemiz , Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde Meslek Liselerinde Tıbbi Malzeme üretimine başlayarak başarılı bir hamle gerçekleştirdiler.

Bu başarıyı sergileyen Okullardan biri de İstanbul Silivri Abdullah Bilgingüllüoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu. Türkiye de Özel öğrencilerin maske ürettiği 3 okuldan biri olan Özel Eğitim Meslek Okulu ,hem siperlik hem de Cerrahi Maske üreterek zor zamanlarda “BİZDE VARIZ”   diyorlar.

Günde 7000 üretimle toplamda 1,5 aylık süreçte 100.000 Maske üreten Özel eğitim öğrencileri, üreterek topluma katkı sunmayı ve farkındalık oluşturmayı hedeflemekteler. Üretim kapasitesiyle normal meslek liseleri ile yarışan Özel Eğitim Okulu, idareci, öğretmen, veli ve öğrencileri üreterek bu zor sürece katkı sunmanın mutluluk ve gururunu yaşıyorlar.

Okulun Döner Sermayesi kapsamında üretilerek satılan  maskeler , toplumun ihtiyacına cevap vermeye çalışırken aynı zamanda üretimde yer alan öğrencilerin de ailelerine maddi katkı sağlayıp kendi kazançları ile övünmelerini sağlıyor.

Hitap ettiği bölgede ki  başta sağlık çalışanlarının maske ihtiyacını karşılayan özel öğrenciler 20 Haziranda yapılacak LGS sınavının maskelerini de üretecekler.

Engelliler haftasında topluma üreterek ve zor zamanlarda üzerimize düşeni yapıyoruz, farklılıklarımız zenginliğimizdir mesajı veren Özel öğrenciler “ biz birbirimizi tamamlıyoruz “ mesajını da veriyorlar. 

Yorumlar (0)
banner51
20°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:34